Nedelja, 12.08.2018.

19:00

Zvezda rutinski sa Spartakom, Pavkov dvostruki strelac

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak iz Subotice u derbiju četvrtog kola Superlige Srbije sa 3:0.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Starsportphoto

Dva gola za pobednički tim je dao Milan Pavkov, po jedan u prvom i drugom poluvremenu i treći Srđan Babić.

Zvezda je u početnih 15 minuta bez ritma imala više loptu u nogama, ali je Spartak parirao vrlo pristojno.

Kada bi dobili loptu, Subotičani bi krenuli napred sa više igrača i nisu po svaku cenu hteli da se povuku pozadi.

Torbica je probao sa distance u 20. minutu, a pre toga je i Tekijaški imao dobru šansu kada je posle kornera Vukčevića glavom umalo pogodio mrežu.

Najbolju šansu za Zvezdu u prvih pola sata igre je imao Jevtović u 24. minutu. Meleg ga je uposlio dodavanjem kroz sredinu, a Jevtović je školski gađao dalji ugao gola Lučića sa desetak metara.

Pogodio je stativu, a na semaforu je ostalo 0:0. Jovančić u 30. skače dobro posle kornera, ali i on promašuje.

Milan Pavkov se u 41. minutu odličnim udarcem pobrinuo da Zvezda na poluvreme ode s prednošću.

Fintirao je u jednu, pa u drugu stranu i onda sa 25 metara šutirao u donji desni ugao gola Lučića. Golman Spartaka je zakačio loptu, ali je ona otišla iza njegovih leđa.

Domaćin nije menjao formaciju u nastavku, ali je bilo vidno da neće forsirati već posle prvih deset minuta.

Spartak je u tom periodu probao da napadne, Maričić je šutirao sa distance, taj udarac je Popović odbranio i sem toga period od 45. do 55. minuta je bio "ravna linija".

Maler je pogodio crveno-bele u 62. minutu kada se povredio Rašid Sumaila, a Vladan Milojević je već posle sat vremena igre iskoristio sve tri izmene.

U tim trenucima je Zvezda zaigrala na Pavkova, pokušavali su da ga pronađu saigrači visokim loptama i to se isplatilo u 68. minutu.

Hajdin je izveo dug aut, Pavkov je uspeo da se izbori za prostor i glavom sa prve stative pogodi suprotan ugao za 2:0.

Zvezda je mogla i do 3:0 u 83. minutu kada se istakao golman gostiju Ivan Lučić. Hajdin je savršeno centrirao, Srnić skočio, a Lučić paradom sprečio gol.

Nije uspeo da ga spreči i u trećem minutu nadoknade kada je Srđan Babić odlično skočio na drugoj stativi posle dodavanja Melega i postavio konačan rezultat.

Domaćin je ostao jedini tim sa maksimalnim učinkom posle četiri utakmice.