Subota, 21.04.2018.

21:09

BL: Borusija iskalila bes na Bajeru

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na svom terenu Bajer Leverkuzen sa ubedljivih 4:0 u utakmici 31. kola namačke Bundeslige.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Photo by Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Borusija je posle 15. pobede od početka šampionata treća na tabeli sa 54 boda, dok je Bajer četvrti sa tri boda manje.

Domaća ekipa povela je u 13. minutu golom 18-godišnjeg Džejdona Sanča, koji je tako postao najmlađi engleski fudbaler u istoriji Bundeslige koji je postigao gol.

Borusija je potom imala sjajnu priliku da duplira prednost, ali je Marko Rojs u 37. minutu slabo izveo jedanaesterac.

Rojs se, međutim, više nego iskupio za taj promašaj pošto je u drugom poluvremenu dva puta pogađao mrežu Bajera, u 55. i 79. minutu.

U strelce se upisao i Maksimilijan Filip u 63. minutu.

Fudbaleri Borusije u narednom kolu gostuju Verderu, dok Bajer dočekuje Štutgart.