Sreda, 18.04.2018.

23:09

Ronaldo petom sačuvao Real od poraza na 'Bernabeuu'

Fudbaleri Real Madrida i Atletik Bilbaa odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 33. kola španske La Lige.

Na ‘Santjago Bernabeuu’ nije viđen previše zanimljiv meč, a gosti su do prednosti došli u 14. minutu preko Injakija Vilijamsa.

Brzonogi napadač baskijske ekipe je pobegao Serhiju Ramosu, iskoristio divno dodavanje Kordobe i elegantno prebacio golmana Kejlora Navasa.

Real je imao inicijativu, neposredno pre gola Ronaldo je pogodio stativu, dok je u na drugoj strani Garsija zatresao prečku.

Ipak, iako se činilo da će gosti izvojevati pobedu u Madridu, tim Zinedina Zidana je stigao do boda u finišu. U 87. minutu Luka Modrić je šutirao sa distance, Ronaldo je petom zakačio loptu i skrenuo je u mrežu.

To je bio konačan rezultat, pa je Real ostao na trećoj poziciji sa 68 bodova, dok je Bilbao ostao 13. sa 40.

Fudbaleri Hetafea pobedili su na gostovanju Valensiju sa 2:1, u utakmici 33. kola španskog prvenstva.

Loik Remi postigao je oba gola za Hetafe, u 16. i 49. minutu, a jedini gol za Valensiju postigao je Rodrigo.

Valensija je pretrpela drugi uzastopni poraz i četvrta je na tabeli sa 65 bodova. Hetafe je vezao drugu pobedu i osmi je na tabeli sa 45 bodova.

Fudbaleri Eibara pobedili su kao gosti Espanjol sa 1:0 golom Davida Lombana u 32. minutu.

Eibar je prekinuo loš niz i posle 12. pobede u prvenstvu zauzima 11. mesto na tabeli sa 43 boda. Espanjol je pretrpeo 13. poraz i zauzima 16. mesto sa 36 bodova.