Nedelja, 15.04.2018.

23:05

Demonstracija sile – PSŽ sa 7:1 oduzeo Monaku titulu!

Fudbaleri Pari Sen Žermena osetili su da im je Monako ostao dužan zbog titule prošle sezone pa su se osvetili ove.

"Sveci" su demolirali najvećeg rivala sa čak 7:1 (4:1) u derbiju Lige 1 i na papiru meču 33. kola.

Parižani su "Kneževe" ponizili u roku od svega 12 minuta sa četiri gola u periodu od 15. do 27. Dvostruki strelac u toj seriji bio je Đovani Lo Celso, a po gol su dali Edinson Kavani i Anhel di Marija.

Desetak minuta kasnije Roni Lopes smanjuje na 4:1, da bi PSŽ dotukao "šampiona" novim golom Di Marije, te autogolom Falkaa i pogotkom Julijana Drakslera u završnici.

PSŽ je tako potvrdio svoju nadmoć u Francuskoj jer pet kola pre kraja ima nedostižnih 17 bodova prdnosti nad Monakom.

Šampionsku veče u Parizu propustio je Nejmar da Silva, 222 miliona evra plaćeni Brazila koji se oporavlja od povrede.

"Kneževi" će morati brzo da se oporavi od ovog nokauta jer im za vratom dišu dva Olimpika, Lion i Marsej imaju po četiri boda manje, a rado bi direktno u Ligu šampiona.

Inače, Monako je poslednji put doživeo poraz sa šest golova razlike devet godina pre nego što je PSŽ uopšte osnovan.

Marsej je u nedelju posle dosta muke savladao Troa 3:2, nakon velikog preokreta na gostovanju u poslednjih 15 minuta.