Nedelja, 15.04.2018.

16:29

Njukasl preokretom srušio Arsenal i "overio" opstanak

Fudbaleri Njukasla pobedili su Arsenal 2:1 posle preokreta i pet kola pre kraja "overili" opstanak u Premijer ligi.

Njukasl preokretom srušio Arsenal i

"Tobdžije" su sjajno otvorile meč 13. golom Aleksandra Lakazeta u sezoni, posle sjajne akcije u tri poteza i asistencije Pjer-Emerika Obamejanga.

Međutim, 15 minuta pre kraja prvog poluvremena Ajose Peres poravnava rezultat na dodavanje Jedlina, da bi sredinom drugog dela igre Španac asistirao Metu Ričiju za potpuni preokret na Sent Džejms Parku.

Njukasl se četvrtom uzastopnom pobedom učvrstio na desetoj poziciji PL sa 13 bodova više od najbližeg rivala iz zone ispadanja Sautemptona.

S druge strane, Arsenal je poražen posle tri uzastopna trijumfa, nastavivši očajan niz od pet uzastopnih poraza na gostovanjima. "Tobdžije" nemaju nijedan bod na gostovanjima u 2018.

"Tobdžije" su i dalje šeste na tabeli, ali imaju samo dva boda više od Barnlija. U sledećem kolu Njukasl gostuje Evertonu, dok Arsenal igra gradski derbi sa Vest Hemom.