Petak, 16.03.2018.

22:37

L1: Preokret Monaka, Jovetić doneo pobedu "Kneževima"

Ekipa Monaka pobedila je pred domaćom publikom Lil sa 2:1, u prvom meču 30. kola Lige 1.

L1: Preokret Monaka, Jovetić doneo pobedu
EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Ovo je bila 20. pobeda za domaći sastav u šampionatu, dok su gosti pretrpeli 16. poraz i nalaze se na 19. mestu sa samo 28 bodova.

Lil je došao do prednosti u 16. minutu kada je na asistenciju Mendesa Lebo Montiba savladao Danijela Subašića.

Monako je do poluvremena uspeo da odgovori, pa su tako preko Ronija Lopesa poravnali rezultat na semaforu.

Gol za pobedu domaćem sastavu doneo je Stevan Jovetić u 61. minutu. Mutinjo je poslao odličan pâs kad napadaču iz Crne Gore koji je samo bocnuo loptu i prebacio je preko Manjana.

Do kraja nije bilo golova, pa je tako Monako ostvario važnu pobedu u domaćem šampionatu.