Sreda, 07.03.2018.

19:10

Debakl "nedostižnog" Dinama u Rijeci

Fudbaleri Rijeke savladali su velikog rivala Dinamo 4:1 (1:1), posle velikog preokreta u derbiju 23. kola hrvatske Prve lige.

Debakl

"Modri" su poveli već u 16. minutu u Rijeci, ali samo tri kasnije Heber poravnava rezultat posle katastrofalne greške golmana Dinama Dominika Livakovića.

Ključni detalj meča usledio je u 26. minutu, kada Lesković dobija već drugi žuti karton, pa Zagrepčani ostaju sa igračem manje u polju.

Rijeka to koristi na startu drugog poluvremena, Pavičić preokreće rezultat u 48. minutu, a desetak kasnije Herber drugim golom povećava prednost.

Tačku na meč stavlja Puljić u završnici susreta koji je odložio šampionsko slavlje Dinama.

"Modri" su imali šansu da pobedom steknu čak 12 bodova više od prvog pratioca Hajduka, a 18 u odnosu na Riječane.

Sada su na +9 i +15, pa bar "Bili" sa Poljuda i dalje imaju realne šanse da u završnici prvenstva sustignu velikog rivala sa Maksimira.