Četvrtak, 22.02.2018.

23:26

LE: Arsenal strepeo, Borusija prošla "kroz iglene uši"

U četvrtak je kompletirana šesnaestina finala Lige Evrope i dobili smo poslednje učesnike sutrašnjeg žreba u Nionu.

LE: Arsenal strepeo, Borusija prošla
Photo by Catherine Ivill/Getty Images

To će biti fudbaleri Milana, Arsenala, Atalante, Atletik Bilbaa, Marseja i Salcburga.

‘Rosoneri’ su posle 3:0 u Razgradu savladali Ludogorec i na svom stadionu, ovoga puta minimalnim rezultatom, a strelac jedinog gola bio je Fabio Borini u 21. minutu.

Kutrone je odlično prošao po levoj strani, uputio odličnu loptu u peterac, Borini je sačekao na drugoj stativi i lako savladao golmana za ukupnih 4:0 u ovom dvomeču.

Činilo se posle 3:0 u Švedskoj da Arsenal ima sigutnu prednost protiv Estersunda, ali tako nisu mislili Ajseh i Sema koji su u 60 sekundi postigli dva gola i uneli neizvesnost. Već su svi krenuli da prate Arsena Vengera sa klupe, ali je Sead Kolašinac u drugom poluvremenu postigao gol i, uprkos porazu, ‘Tobdžije’ su našle mesto među najboljih 16.

Tamo će biti i Borusija Dortmund – Nemci su pobedili Atalantu sa 3:2 u prvom meču, ali je Toloi već u 11. minutu pogodio mrežu Birkija i vratio prednost timu iz Bergama. Atalanta je do finiša propustila nekoliko zicera i kazna je ubrzo stigla. U 83. Šmelcer koristi nepažnju domaćina i vodi Borusiju dalje.

Dalje su prošli još Salcburg i Olimpik Marsej, kao i Atletik Bilbao, čiji revanš sa moksovskim Spartakom je ostao u znaku nereda navijača. Tom prilikom je bilo mnogo povređenih, a jedan policajac je preminuo od posledica srčanog udara.

Bilbao je izgubio sa 2:1, ali je prošao dalje zbog pobede od 3:1 u Moskvi.