Ponedeljak, 19.02.2018.

22:50

FA: Trećeligaš Vigan izbacio Mančester Siti!

Ekipa Mančester sitija eliminisana je iz osmine finala FA Kupa, pošto je sa 1:0 poražena od Vigana.

Photo by Gareth Copley/Getty Images

Moćni "Građani" koji gaze sve redom u Premijer ligi nisu uspeli da pobede treću ekipu Lige 1 (trećeg ranga takmičenja).

Presudan trenutak meča bila je nadoknada vremena prvog poluvremena kada je Fabijan Delf dobio direktan crveni karton. Levi bek Sitija oštro je startovao, a Tejlor mu je pokazao najstrožu kaznu.

Imali su gosti inicijativu u prvih 45 minuta, ali je golmana Vigana Volton uvek bio na mestu. Aguero je imao sjajnu priliku u 45+1 minutu, ali je pomenuti čuvar mreže odlično reagovao.

U drugom poluvremenu "Građani" su bila bolja ekipa, ali sa igračem manje nisu bili toliko dominantni i prilike su stvarali sve teže.

Pravi šok za Siti viđen je u 77. minutu. Elder je poslao pâs ka Grigu, koji je odličnim šutem sa nekih 16 metara savladao Edersona. U tom trenutku gledali smo pravu eksploziju na tribinama "DW stadiona".

Mančester Siti je krenuo sa još jačim napadima, ali gola do kraja meča nije bilo.

Vigan je ovako napravio najveće iznenađenje u ovogodišnjem izdanju FA Kupa.