Subota, 20.01.2018.

18:00

Gol Milivojevića, Arsenal "počistio" Palas

Fudbaleri Arsenala pobedili su na Emirejtsu Kristal Palas sa 4:1 u 24. kolu Premijer lige, a Mančester junajted je minimalnim rezultatom bio bolji od Barnlija.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Gol Milivojevića, Arsenal
Getty images

"Tobdžije su čitav posao završile u prvom poluvremenu, a poraz Kristal Palasa je lepim golom ublažio Luka Milivojević.

Palas je već u šestom minutu "načeo" Naćo Monreal posle kornera, a Ivobi je u desetom duplirao posle dodavanja Monreala.

U 13. minutu novi korner za Arsenal sa iste, desne strane kao i sedam minuta ranije. Ubacuje Monreal, lopta ide na drugu stativu i vraća se pred gol gde je bio Koščelni.

"Tobdžije" su već posle 13 minuta imale 3:0, a na 4:0 povećava akvizicija Arsenala iz Francuske - Lakazet, golom u 22. minutu nakon što mu je Ezil fantastično namestio gol.

Milivojević je jedini gol za goste dao u 78. minutu kada je posle kornera primio loptu i instinktivno šutirao leđima okrenut golu. Kristal Palas je posle ovog poraza 13. sa 25 bodova, a Arsenal je šesti sa 42.

Pobedio je i Mančester junajted. "Đavoli" su u gostima bili bolji od Barnlija, a jedini gol za Mančester je postigao Marsijal u 54. mintuu.

Zasluge za gol ima i Romelu Lukaku koji je u padu asistirao saigraču za 16. pobedu Junajteda u prvenstvu. Jang nije iskoristio šansu da se već do poluvremena upiše u strelce posle dobre solo akcije u 42. minutu.

Murinjov sastav je bio nešto konkretniji u drugom poluvremenu, Barnli se dobro branio, ali je na kraju uspeo da osvoji sva tri boda i približi se gradskom rivalu Sitiju na devet bodova sa 53.

Šampionski dvojac Lestera proradio je u ovom kolu protiv Votforda. Rijad Mahrez i Džejmi Vardi su pogađali po jednom za trijumf "Lisica" 2:0, Everton je uspeo da se vrati posle gola Rodrigesa i izbori remi protiv VBA na Gudisonu 1:1, a prvu asistenciju za "Karamele" je upisao Teo Volkot.

Stouk je bio bolji od Hadersfilda 2:0, a Vest Hem je odigrao nerešeno sa Bornmutom 1:1.