Sreda, 17.01.2018.

21:10

Surovi PSŽ – 8 u mreži Dižona, "poker" Nejmara

Fudbaleri Pari Sen Žermena ostvarili su najubedljiviju pobedu u poslednjih nekoliko godina, deklasirali su Dižon 8:0, u 21. kolu Lige 1.

Surovi PSŽ – 8 u mreži Dižona,

Meč je bio rešen već u prvih 20 minuta kada je goste razbio Anhel di Marija sa dva gola i asistencijom za Edinsona Kavanija.

Međutim, to je samo otvorili apetit "svecima" koji su u nastavku bez pardona gazili nesrećne goste.

Najskuplji fudbaler svih vremena Nejmar da Silva je postigao četiri gola, a u strelce se upisao i drugi najskuplji igrač Kilijan Mbape, upravo na proigravanje Brazilca.

Nejmar je jedan od golova postigao iz penala, za koje je zadužen Kavani, ali Urugvajac ovaj put nije želeo da pravi problem klubu zbog sebičnog Brazilca.

Štaviše, čestitao mu je na golu, iako bi njemu taj pogodak doneo "titulu" najboljeg strelca u istoriji Pari Sen Žermena!

Fudbaleri Olimpik Liona pobedili su Gengan 2:0 na gostovanju i preuzeli drugu poziciju na tabeli.

Lion je golovima Fekira u prvom i Auara u drugom poluvremenu iskoristio remi Monaka sa Nicom (2:2) u utorak i postao prvi pratilac lidera PSŽ.

Sjajnu seriju rezultata nastavio je poslednjeplasirani Mec koji je sa neočekivano ubedljivih 3:0 savladao Sent Etjen.

Mec je pobedio treći put u poslednja četiri kola pa se vratio u igru za opstanak, jer je sada na šest bodova od sigurne zone.

Iz zone ispadanja pobegao je Anže trijumfom nad direktnim konkurentom Troa sa 3:1, a slavio je i Ren sa 2:1 u Lilu, koji je takođe na granici zone ispadanja.