Subota, 13.01.2018.

20:34

Dominacija "Pevaca", četvrti vezani poraz Evertona

Fudbaleri Totenhema ubedljivo su trijumfovali na Vembliju protiv Evertona sa 4:0 u meču 23. kola Premijer lige.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Dominacija
Getty Images

Totenhem je dominirao tokom čitavog meča u kom se Everton držao samo tokom prvih pola sata. Kada gol Vejna Runija nije priznat zbog ofsajda u 22. minutu to je bio znak za Totenhem da krene u akciju.

Zaigrali su bolje, a rezultat je bio vidljiv nekoliko minuta posle pogotka Runija. Son se u 26. minutu našao na pravom mestu posle lopte Serža Orijea i pogodio za 1:0.

Od tog trenutka kreće terenska inicijativa i dominacija "Pevaca" čiji je Son bio posebno razigran. Pogodio je i stativu a po levoj strani je bio konstantna pretnja.

Koliko je Son opasan, video je i Keni u 47. minutu kada ga je korejski internacionalac okrenuo i krenuo da hita sam ka golu. Uspeo je da šutira, lopta je prošla pored Džordana Pikforda i na nju je natrčao Hari Kejn koji je za svaki slučaj ubacio loptu u mrežu za 2:0.

Gosti su se žalili da je bio ofsajd, ali Posonovi pomoćnici ništa nisu signalizirali. Treći gol kojim je Kejn prestigao Tedija Šeringema po broju premijerligaških golova za Totenhem, "Pevci" su dali u 59. minutu kada je sa desne strane loptu ubacio Erik Dajer, a Kejn uz malo sreće povisio na 3:0.

Kristijan Eriksen je pobedu potvrdio u 81. minutu meča pa se Totenhem izjednačio sa Liverpulom po broju bodova (44), "Redsi" su trenutno četvrti, a Totenhem je peti.

S druge strane, Everton je deveti sa 27 bodova, a protiv Totenhema je nastavio post od pobeda četvrtim uzastopnim porazom od čega su tri bila u PL i jedan u FA kupu.