Četvrtak, 23.11.2017.

22:00

LE: Prošli Nica, Viktorija, Estersund...

Real Sosijedad, Zenit iz Sankt Peterburga, Lacio, Nica, Estersund, Salcburg i Viktorija Plzenj overili su plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

Getty images

Špansi i ruski predstavnik su već kolo pre kraja grupe L obezbedilii prolaz u šesnaestinu finala, što su samo potvrdili trijumfima nad Rosenborgom u gostima 1:0 (0:0), odnosno protiv skopskog Vardara kod kuće – 2:1 (2:0).

Kapitena Srbije Branislava Ivanovića nije bilo u sastavu Zenita.

U okviru pet kola grupe K, Rimljani, koji su takođe ranije obezbedili plasman u narednu fazu, osigurali su prvo mesto remijem sa Viteseom na Olimpiku 1:1 (1:1), dok je klub sa Azurne obale overio vizu za proleće slavljem nad Zulte Varegemom pored svojim navijačima, uz dva pogotka Marija Balotelija – 3:1 (2:0).

Dušan Basta odigrao je dobar meč i upisao asistenciju, pre nego što je zamenjen u 80. minutu, dok Sergeja Milinković-Savića nije bilo ni u protokolu.

Sjajnu sezonu u Evropi, u grupi J, krunisao je švedski Estersund obezbedivši prolaz tako što je sa 2:0 (1:0) savladao ukrajinsku Zorju, a Atletik Bilbao izbio na drugo mesto pošto je posle dva preokreta u spektakularnom duelu porazio berlinsku Hertu – 3:2 (1:2).

U grupi I, Salcburg je sigurnom partijom u Austriji savladao Vitoriju Gimaraeš 3:0 (2:0), dok je Olimpik iz Marseja sa igračem manje uspeo da se poraza od Konjaspora u gostima i tako zadrži sudbinu u sopstvenim rukama pred posledjih 90 minuta – 1:1 (0:0).

Zanimljivo je bilo i u grupi F, gde je Džeferson Farfan sa dva pogotka doneo pobedu Lokomotivi nad Kopenhagenom u Moskvi 2:1 (1:1), odnosno drugo mesto na tabeli u direktnoj borbi Rusa i Danaca.

Uroš Matić igrao je do 78. minuta za goste, a Nemanja Pejčinović do 80. za domaće.

U drugom susretu grupe, od 21.05, sastaju se Šerif i Zlin u Tiraspolju.

Konačno, u grupi G, Viktorija Plzenj rutinskom igrom savladala Steauu kao domaćin 2:0 (0:0), i tako načinila minimalnu pobedu Luganom nad Hapoel Ber Ševom beznačajnom, pošto su zajedno sa rumunskim predstavnikom prošli u eliminacionu fazu.