Subota, 18.11.2017.

19:58

Kolarov iznudio penal, Romi 'Derby della Capitale'

Ekipa Rome slavila je u gradskom derbiju Rima protiv večitog rivala Lacija – 2:1 (0:0).

Getty images

Kao i uvek, gledali smo borben i zanimljiv 'Derby della Capitale', a 'Vučica je do tri boda došla zahvaljujući odličnom startu drugog poluvremena.

U prvih 45 minuta Roma je bila nešto bolji rival, iako je Čiro Imobile pogodio mrežu domaćih već posle stotinjak sekundi igre, ali je bio u ofsajdu, dok je Edin Džeko imao najbolju šansu na drugoj strani.

Ipak, u 49. minutu Tomas Strakoša nije mogao da zaustavi jedanaesterac. Prethodno je naš Aleksandar Kolarov oboren posle prodora, a Dijego Peroti uspeo da pogodi sa tačke.

Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:0, a ovoga puta strelac je bio Radža Naingolan snažnim udarcem po zemlji sa ivice kazenog prostora.

Pokušali su Lacijali nešto da promene i da izvuku barem bod, ali je sve što su uspeli da urade bio počasni pogodak u 72. minutu. Kostas Manolas je neoprezno igrao rukom, a Imobile rutinski pogodio iz penala.

Poput Kolarova, Sergej Milinković-Savić odigrao je ceo meč za goste, dok je Dušan Basta bio na klupi.

1. Napoli 12 10 2 0 32:8 32
2. Juventus 12 10 1 1 35:11 31
3. Roma 12 10 0 2 23:8 30
4. Inter 12 9 3 0 23:9 30
5. Lacio 12 9 1 2 32:14 28
6. Sampdoria 11 7 2 2 24:13 23
7. Milan 12 6 1 5 18:16 19
8. Torino 12 4 5 3 17:19 17