Subota, 18.11.2017.

18:53

Leganes šutirao, Suares pogađao, Barsa sigurna

Dva gola Luisa Suaresa i jedan pogodak Paulinja bili su i više nego dovoljni za 11. pobedu Barselone u šampionatu.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

EPA-EFE/KIKO HUESCA

Barsa je sa 3:0 u 12. kolu LaLige bila bolja od Leganesa, kome je slaba uteha veliki broj udaraca ka golu "Blaugrane" (Leganes 18, Barselona 11).

Barsa do vođstva dolazi u 28. minutu, Luis Suares je iskoristio odbijenu loptu posle odbrane Kueljara, lopta mu je "došla" na nogu i nije mu bilo teško da je ubaci u mrežu.

Na drugi gol se čekalo do 60. minuta. Ubacio se Pako Alkaser po levom boku, šutirao, Kueljar je još jednom odbranio istom igraču, ali kao i pola sata pre toga, na pravom mestu se našao Suares, bacio se i poklopio loptu za svoj drugi gol.

Paulinjo u 90. minutu pogađa nakon gužve u šesnaestercu Leganesa. Mesi mu je doturio loptu iz gotovo bezizlazne situacije, a Brazilac se na pet metara ispružio i šutirao u gol.

Barselona posle 12 kola LaLige ima 34 boda i na prvom je mestu ispred Valensije koja ima 27.

1. Barselona 11 11 1 0 33:4 34
2. Valensija 11 8 3 0 30:11 27
3. Real Madrid 11 7 2 2 22:9 23
4. Atletiko Madrid 11 6 5 0 16:6 23
5. Viljareal 11 6 2 3 18:11 20
6. Sevilja 11 6 1 4 12:11 19
7. Real Sosijedad 12 5 3 4 25:22 18
8. Betis 11 5 2 4 21:20 17