Subota, 18.11.2017.

14:25

Derbi PL: 'Tobdžije' su gazde severnog Londona

Fudbaleri Arsenala pobedili su na Emirejtsu ekipu Totenhema u derbiju 12. kola Premijer lige - 2:0.

Getty images

Ekipa Arsena Vengera je pitanje pobednika rešila u prvom poluvremena kada su postignuta oba gola.

'Tobdžije' su posle nekoliko promašenih pokušaja do vođstva došli u 36. minutu meča.

Mesut Ezil je izveo savršen slobodni udarac, a odličan u skoku bio je Škodran Mustafi koji se našao u ofsajdu.

Samo pet minuta kasnije, Aleksis Sančes je postigao drugi gol uz asistenciju Aleksandra Lakazeta.

U nastavku meča, ekipa Arsena Vengera je napadala, ali nije uspevala da postigne gol u ovom delu meča. Najbolju priliku Totenhem je imao u 82. minutu, ali Čeh sjajno odbranio šut Erika Dajera, da bi potom i Ljorente spustio za Sona, ali je ovaj šutirao preko gola.

Navijače Arsenal trebalo bi da raduje odlična igra Mesuta Ezila, koji je odigrao možda i najbolju partiju ove sezone, iako nije postigao gol, ali je zabeležio asistenciju.

Arsenal je peti na tabeli sa 22 osvojena boda, dok je Totenhem treći sa bodom više.

1. Mančester Siti 11 10 1 0 38:7 31
2. Mančester Junajted11 7 2 2 23:5 23
3. Totenhem 12 7 2 3 20:9 23
4. Čelsi 11 7 1 3 19:10 22
5. Arsenal 12 7 1 4 22:16 22
6. Liverpul 11 5 4 2 21:17 19
7. Barnli 11 5 4 2 10:9 19
8. Brajton 11 4 3 4 11:11 15