Utorak, 14.11.2017.

11:45

EP: Radunović odbranio pobedu, peta u nizu!

Mlada fudbalska reprezentacije Srbije savladala je na gostovanju Jermeniju u meču petog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – 0:1 (0:0).

Foto/FSS

Ekipa Gorana Đorovića ima maksimalan učinak u Grupi 7, i pobedom u Jerevanu zadržala je prvo mesto na tabeli.

Jedini gol na meču postigao je Aleksandar Lutovac u 53. minutu meča.

Mlada reprezentacija Srbije bila je bolji protivnik i odmah na startu postavila tempo, ali su gosti uspevali da odole napadima ’Orlića’ u prvom poluvremenu.

Pokušavali su domaćini da savladaju gol Borisa Radunovića, ali golman naše ekipe nije imao težak posao da sačuva mrežu.

Srbija je posle nekoliko učestalih napada u 42. minutu imala najbolju priliku da dođe do vođstva, ali je fudbaler Rada Aleksandar Lutiovac promašio prazan gol sa manje metar.

Konačno, ’Orlići’ dolaze do vođstva u 53. minutu preko Aleksandra Lutovca koji se iskupio za promašaj u prvom delu meča. Fudbaler Rada je primio odličan pás Danila Pantića i iz drugog pokušaja zatresao mrežu Avagijana-

U nastavku meča Srbija je pretila, a najbolju šansu imao je Jović u 67. minutu, ali je pogodio samo stativu.

Jermenija je u finišu meča imala najbolju priliku da povede, ali je golman Boris Radunović spasao ’Orliće’ i sjajno intervenisao.

Izabranici Gorana Đorovića na sjajna način se oprostio od kalendarske 2017. godine, pošto Srbija posle pet odigranih kola u kvalifikacijama ima maksimalnih 15 bodova.

Takmičenje se nastavlja u martu kada će ’Orlići’ 23. marta gostovati Gibraltaru.

Pobednici devet grupa obezbediće direktan plasman na završni turnir u Italiju i San Marino 2019. godine, dok će najbolje četiri drugoplasirane selekcije igrati baraž.

II poluvreme

KRAJ MEČA! 'Orlići' su upisali petu pobedu zaredom i prvu su u grupi.

94’ Crveni karton za Kočarijana, posle faula nad Bogosavcem

90’ Meč je produžen na još pet minuta

88’ Kapiten Jovanović je zbog povrede morao da napusti teren, a umesto njega je Miladin Stevanović.

90' Gužva pred golom Srbije i ponovo je Jermeniaj bila pred šansom.

86' Golman "orlića" je odlično sačuvao mrežu i spasao svoju selekciju. Domaćini nisu koji iskoristili kontru "tri na jedan". Kapiten Jermena Avetisjan šutirao je sa desetak metara, ali je Radunović odlično intervenisao!

84' Poništen gol Srbije. Zatresla se mreža Jermenije, ipak je sudija zaustavio

81' Mićin je imao prostora za centaršut, ali je ta lopta na kraju završila u autu.

73' Promene u reprezentaciji Srbije, Izašao je strelac prvog gola Aleksandar Lutovac, a na terenu je 19-godišnji Igor Zlatanović.

71' Pokušaj Danila Pantića. Dobro se izborio za udarac, koji je snažno šutirao, ali tačno u golmana Avagijana.

67' Velika prilika za goste da možda i reše pitanje pobednika. Lukić je uputio odličan pás Joviću, koji je pogodio okvir gola,

65' Lako rešavaju 'Orlići' pokušaj domaćina, koji su posle dužeg vremena uputili udarac ka golu Srbije.

64' Mahaken ulazi u igru umesto Sargasijan, koji je zbog povrede morao da napusti teren.

61' Jović je sam započeo akciju,koji je potom šutirao u padu, ipak intervencija Petrosijana.

55' Odličan napad Pantića, koji je dobro šutirao, ali je golman Jermenije bio na mestu

53' GOOL! Srbija konačno vodi! Lutovac se iskupio za promašeni zicer u prvom poluvremenu, i posle lopte Pantića, posle drugog pokušaja, postigao vodeći pogodak za 1:0! To je bio njegov drugi gol u dresu reprezentacije.

51' ' Žuti karton Erhanu Mašoviću, posle kontakta sa domaćim fudbalerom. Kartašijan je uputio dobar centaršut, ali je njegov udarac završio daleko od gola.

50' Zapretili su i Jović i ponovo Lukić, ipak bez promene na semaforu.

49 Prva pretnja, novi udarac Saše Lukića, ali je golman odbranio opasan šut.

45' Počelo je drugo poluvreme a selektori obe ekipe nisu menjali sastave.

I poluvreme

45' Bogosavac je dodao do Adžića, ali je njegov šut izblokirao golman i to je bio poslednji pokušaj 'Orlića' u prvih 45 minuta meča.

42' Najbolja prilika za 'Orliće', ali neverovatan promašaj Lutovca, koji je promašio prazan gol sa dva metra!

40' Nižu se napadi 'Orlića'. ali fudbaleri Jermenije uspevaju da se odbrane i da ne prime gol.

35' Pojačava se pritisak mlade reprezentacije, koja zadaje probleme odbrani domaćina. Međutim, nedovoljno za vođstvo 'Orlića'.

33' Lep potez Jovića, koji je započeo sjajnu akciju, ali nije uspeo da je do kraja realizuje.

30' U ovom periodu igre češći napadi Jermenije, ali su fudbaleri Srbije odgovarali opasnim akcijama,ipak bez promene rezultata posle pola sata igre.

24' Posle prekršaja nad Lutovcem, Srbija je pokušala iz kornera da povede na stadionu u Jerevanu, Adžić je pokušao glavom, ali to nije bilo dovoljno za vođstvo mlade reprezentacije Srbije.

19' Opasan napad Jermenije. Sreća za Srbiju jer je Jeghiazarijan očajno pokušao glavom da savlada golmana 'Orlića'.

17' Ponovo odličan period naše selekcije,prvo je pokušao Jovića, pa potom i Lukić, ali jeudarac bivšeg fudbalera Partizana vrhovima prstiju odbranio Avagijan.

9' Sam je kapiten 'Orlića' Vukašin Jovanović povukao akciju, međutim njegov udarac sa ivice šesnesterca brani golman domaćeg sastava.

8' Odmah kontranapad i prva ozbiljnija prilika za fudbalere Jermenije, ali je to bio lak posao za Borisa Radunovića.

7' Još jedna dobra pozicija u šesnaestercu za naše 'Orliće', ipak akcija Lutovca i Jovića nije prošla.

5' Domaćini su bolje započeli meč, ali je Lutovac na drugoj strani dodao loptu Adžiću, koji nije uspeo da završi akciju do kraja.