Nedelja, 22.10.2017.

23:19

Nejmaru crveni zbog udaranja, Kavani spasao PSŽ!

Fudbaleri Marseja i PSŽ remizirali su u desetom kolu francuskog šampionata - 2:2.

Neverovatan meč i pravi derbi odigran je na "Veledromu".

Domaćini su poveli u 16. mintu preko Luiza Gusta, da bi Nejmar izjednačio do kraja prvo gpoluvremena - 1:1

U nastavku meča drama na derbiju. Tuvan je u 78. minutu doneo novo vođstvo Marseju, da bi Parižani u 86. minutu ostali bez Nejmara, koji je zaradio crveni karton - Brazilac je prvo zaradio žuti karton, da bi zbog udaranja protivničkog igrača morao u svlačionicu.

I

Posle deset kola PSŽ ostaje neporažen i vodi na tabeli sa 26 bodova, a Olimpik Marsej zauzima petu poziciju sa osam bodova manje.

U ostalim mečevima je Lion ubedljivo pobedio Troju u gostima. Golove su postigli Bertran Traore u 21, Memfis Depaj u 48, 65. i 70. iz penala i Marian Diaz u finišu meča.

Nica je poražena na svom terenu od Strazbura sa 1:2. Dvostruki strelac za pobednički sastav bio je Nuno Da Kosta, dok je jedini pogodak za domaćine postigao Pjer- Lis Melu.