Fudbaleri Real Madrida savladali su Eibar u devetom kolu Primere - 3:0 (2:0).

Izvor: SM

Autor: SM

'Kraljevići' su poveli autogolom Paula Oliveira u 18. minutu meča.

Deset minuta kasnije Marko Asensio je povećao prednost na asistenciju Iska i sa dva gola prednosti ekipa Zinedina Zidana je otišla na odmor.

U nastavku meča, Madriđani su nastavili dominaciju na svom terenu,a konačan rezultat postavio je Marselo, posle preciznog pasa koji mu je uputio Karim Benzema. Na golu Eibara je branio srpski igrač Marko Dmitrović, koji nije uspeo da zaustavi nalet Madriđana.

Real je vezao četvrtu pobedu i nalazi se na trećem mestu sa 20 bodova, dok je Eibar 16. sa sedam.

Fudbaleri Leganesa pobedili su na svom terenu Atletik Bilbao sa 1:0, u utakmici devetog kola španskog prvenstva i popeli se na peto mesto na tabeli.

Jedini gol postigao je Klaudio Buvju u 54. minutu.

Leganes je posle serije dobrih rezultata peti na tabeli sa 17 bodova, a ekipa je, kao i prvoplasirana Barselona, primila samo tri gola u prvenstvu. Leganes, međutim, ima jedan od slabijih napada u prvenstvu, pošto je postigao osam golova u devet utakmica.

Atletik Bilbao je pretrpeo četvrti poraz u prvenstvu i zauzima 11. mesto na tabeli sa 11 bodova.