Nedelja, 22.10.2017.

19:14

Totenhem i Kejn silni protiv Liverpula

Fudbaleri Totenhema savladlli su Liverpul u Londonu sa 4:1, u derbiju devetog kola Premijer lige.

Getty Images

Dva gola je dao Hari Kejn, u četvrtom i 56. minutu, a strelci za pobednički tim bili su još u 12. Heung-Min Son i 45. Dele Ali.

Pogodak za Liverpul postigao je Mohamed Salah u 24. minutu.

Igralo se veoma atraktivno od početka meča i moglo se pretpostaviti da ćemo videti dosta golova.

Domaći igrači su dosta bolje otvorili utakmicu i već u 4. minutu preko Harija Kejna došli do vođstva. Tripije je asistirao. Do drugog gola u mreži Minjolea nije se dugo čekalo.

Kejn je ovoga puta asistirao, a Son je bio precizan za velikih 2:0 u 12. minutu. Ipak, Muhamed Salah iskoristio je svoju hitrinu i slabijom desnom nogom savladao Huga Ljorisa.

Igrao se 24. minut, a do kraja poluvremena videli smo još jedan gol i to u mreži Liverpula. Dele Ali je u nadoknadi vremena povosio na 3:1 i tako demolarisao "Redse" pred nastavak meča.

A tamo, Kejn je uspeo da postigne još jedan gol i to u 56. minutu. Do kraja meča nismo videli više golova, pa je Totenhem zasluženo slavio u derbiju devetog kola.

Totenhem je treći na tabeli engleskog prvenstva sa 20 bodova, dok je Liverpul deveti sa 13.

1. Mančester Siti 9 8 1 0 32:4 25
2. Mančester Junajted 9 6 2 1 22:4 20
3. Totenhem 9 6 2 1 19:6 20
4. Čelsi 9 5 1 3 17:10 16
5. Arsenal 9 5 1 3 17:12 16
6. Votford 9 4 3 2 15:17 15
7. Njukasl 9 4 2 3 10:8 14
8. Liverpul 9 3 4 2 14:16 13