Nedelja, 22.10.2017.

16:18

'Petarda' Arsenala za preokret na 'Gudisonu'

Fudbaleri Arsenala savladali su posle preokreta ekipu Evertona sa 5:2 u meču devetog kola Premijer lige.

‘Karamele’ su na ‘Gudison parku’ povele posle 12 minuta preko Runija koji je iskoristio grešku Džake i lako matirao Čeha.

Ipak, do prvog odmora ‘Tobdžije’ su izjednačile u 40. minutu, kada je posle pokušaja Džake i odbrane Pikforda, od odbitka Načo Monreal pogodio mrežu.

Uzbudljivo je bilo u drugom poluvremenu gde je postignuto čak pet golova.

Samo osam minuta u nastavku bilo je potrebno ekipi Arsena Vengera da dođe do preokreta, a gol je postigao Mesut Ezil, koji je prekinuo post i ove sezone upisao prvi gol u dresu londonskog tima.

Domaćini su u 68. minutu imali igrača manje na terenu pošto je Gaj zaradio drugi žuti karton.

Šest minuta kasnije Ezil je upisao asistenciju, a Lakazet pogodio za 3:1.

U finišu meča viđena je rapsodija na terenu. Remzi je u poslednjem minutu regularnog dela zatresao mrežu protivnika, da bi potom posle nesporazuma Monreala I Čeha Everton smanjio rezultat golom Nijasa.

Ipak, konačan rezultat postavio Aleksis Sančes u poslednjem minutu za velikih 5:2.

Ovo je bila najbolja utakmica ove sezone ‘Tobdžija’, koji su se popeli na peto mesto na tabeli, dok je Everton na osmom mestu sa 13 bodova.

1. Mančester Siti 9 8 1 0 32:4 25
2. Mančester Junajted 9 6 2 1 22:4 20
3. Totenhem 8 5 2 1 15:5 17
4. Čelsi 9 5 1 3 17:10 16
5. Arsenal 9 5 1 3 17:12 16
6. Votford 9 4 3 2 15:17 15
7. Njukasl 9 4 2 3 10:8 14
8. Liverpul 8 3 4 1 13:12 13