22:27

BL: Šalke rutinski protiv Majnca

Fudbaleri Šalkea pobedili su Majnc na svom terenu, na otvaranju devetog kola nemačke Bundeslige.

Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Šalke je tako potvrdio da se posle dva uzastopna poraza polako vraća u formu, vezao je dva trijumfa, ovoga puta rezultatom 2:0.

Domaćin je poveo već u 13. minutu preko Leona Gorecke – Burgštaler ga je lepo proigrao i izbacio odbranu gostiju, a talentovani vezista rutinski „bocnuo“ loptu i zatresao mrežu.

Tim iz Gelzenkirhena nastavio je da napada, imao je i Majnc svoje prilike, ali je u 74. minutu Burgštaler rešio dileme oko pobednika.

On se nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru najbolje snašao i postavio konačnih 2:0.

Ovim trijumfom ekipa Domenika Tedeska popela se na četvrtu poziciju sa 16 bodova, koliko ima i trećeplasirani Lajpcig sa utakmicom manje, dok je Majnc pao na 11. mesto sa 10 bodova.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić zbog povrede nije bio u timu Šalkea.