Četvrtak, 19.10.2017.

17:30

Zvezda namučila Čeha, Arsenal nezasluženo slavio!

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Arsenala 1:0 (0:0), u derbiju trećeg kola Grupe H Lige Evrope.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Crveno-beli su odigrali odlično protiv kombinovanog tima "tobdžija", imali nekoliko sjajnih gol šansi, dva puta je Petr Čeh spasavao Arsenal, a jednom i prečka.

Međutim, pet minuta pre kraja Olivije Žiru postiže fantastičan pogodak nakon sjajne akcije kratkim pasovima Vilšera i Volkota, a pet minuta pošto je Milan Rodić preoštro isključen zbog drugog žutog kartona.

Arsenal se trećom pobedom u nizu učvrstio na prvom mestu na tabeli, dok Zvezda deli drugu poziciju sa BATE, koji je takođe minimalnim rezultatom nadigrao Keln u Borisovu.

Zvezda i Arsenal se sastaju i u sledećem kolu, crveno-beli gostuju u Londonu na Emiratima 2. novembra.

Posle opreznog "otvaranja" utakmice Arsenal prvi stvara gol šansu, Volkot je imao zicer u 15. minutu na 6-7 metara od gola, ali Borjan sjajno reaguje nogom.

Gosti su kontrolisali loptu, ali su crveno-beli opasno pretili iz kontranapada. Većina ih je išla preko Srnića i Radonjića uz podršku Boaćija, ali su igrači Zvezde bili loši u završnici akcija.

Ipak, sredinom prvog poluvremena Zvezda u roku od pet minuta stiže do dve gol šanse, prvo Boaći pogađa prečku nakon što se lopta posle njegovog šuta glavom odbila o zemlju i prevarila Čeha, a potom iskusni golman fantastično reaguje nakon snažnog šuta Radonjića sa 5-6 metara.

Zvezda je bila konkretnija u prvoj polovini drugog dela meča, u 52. minutu Stojković kreira novu šansu odličnim centaršutem na visinu penala, Krstičić je šutirao glavom u trku, ali Čeh hvata živu loptu.

Dva minuta kasnije sjajnu priliku imao je i Srnić, posle kiksa Elnenija se stuštio ka golu, nije video usamljene saigrače kako utrčavaju u sredinu, šutirao je snažno, ali opet Čeh.

Usledio je 20 monotonih minuta, fudbaleri dva tima su potpuno umrtvili igru čestim greškama i faulovima u sredini terena. Međutim, tu monotoniju potpuno je pokvario jedan duel Rodića i Kokelana.

Bek Zvezde je bio malo jači u skoku, Francuz pada kao pokošen, a sudija Bastijan bez razmišljanja pokazuje žuti karton, drugi za igrača Zvezde.

To je "pokosilo" crveno-bele koji nisu ni stigli da se oporave od šoka kad je usledio gol Arsenala.

Fantastično su kombinovali u kaznenom prostoru Volkot i Vilšer, razmenili nekoliko kratkih pasova, na kraju lopta stiže u sredinu peterca do Žirua koji fantastično reaguje, okrenut leđima uspeva da šutira preko glave i loptu pošalje u gornji levi ugao.

Uživo:

90+ Pritisak Zvezde u nadoknadi vremena, kružili cu crveno-beli oko kaznenog prostora Arsenala, ali nisu uspeli da ugroze Čeha.

85' GOOOOOL! Arsenal vodi na "Marakani"! Posle kombinacije Volkota i Vilšera, sjajan gol udarcem preko glave postiže Olivije Žiru 0:1.

81' Milojević reaguje dvostrukom izmenom – osvežava napad jer će čekati kontru, umesto Boaćija ulazi Pešić, dok odbranu pojačava Gobeljić koji je zamenio Srnića.

80' Crveni karton za Zvezdu! Isključen je Milan Rodić posle skok duela sa Kokelanom. Preoštra odluka sudije Bastijana.

75' Period dosadne igre na "Mitiću", fudbaleri dva tima opreznom igrom su potpuno umrtvili igru.

68' Odličan kontranapad Zvezde, ali Radonjić šutira pravo u Čeha.

65' Srnić hramlje posle neopreznog starta Kokelana ispred kaznenog prostora Zvezde, za šta je Egipćanin dobio žuti karton. Istovremeno se povredio i Savić, zbog čega je morao da napusti igru.

60' Boaći obara Volkota i poput Rodića takođe dobija žuti karton zbog starta nad krilom Arsenala.

57' Savić i Le Talek su se sudarili glavama, Francuz je ostao da leži na terenu, ali se ubrzo pridigao.

54' Kakva šansa za Zvezdu, veliki kiks je napravio Elneni poprečnom loptom u sredinu, Srnić ju je ukrao u kaznenom prostoru, šutirao je snažno, ali opet brani Čeh. Da je krilni napadač Zvezde pogledao u sredinu video bi dvojicu usamljenih saigrača kako utrčavaju u kazneni prostor...

52' Šansa i za Zvezdu, Stojković je ubacio loptu na "penal" sa desne strane, Krstičić šutira glavom u trku, ali Čeh hvata živu loptu.

50' Opasnost u kaznenom prostoru Zvezde, Nelson je iščačko loptu u duelu sa Radonjićem, gađao je bliži ugao, ali Borjan brani.

48' Dobar pas Volkota kad Žiruu, ali Francuz ne uspeva da je prihvati, srećom po Zvezdu jer je bio u odličnoj poziciji.

46' Odmah dobar napad Zvezde, Srnić uleće u kazneni prostor, ali Elneni odlično interveniše.

20:05 Počelo je drugo poluvreme spektakla na "Rajku Mitiću".

19:47 Kraj prvog poluvremena – tri gol šanse, dve za Zvezdu, prečka Boaćija i sjajni Čeh su sprečili slavlje 52.000 "delija".

44' Englezi prete, logično, iz prekida, slobodan udarac pa korner za Arsenal, ali bez opasnosti po gol Borjana.

40' Nekoliko mirnih minuta nakon pet furioznih za crveno-bele, Arsenal preuzima kontrolu nad igrom u finišu.

32' Žuti karton za Rodića, oborio je Volkota kako bi sprečio opasnu kontru "tobdžija".

31' Gol šansa za Zvezdu! Sjajnu šansu za gol imao je Nemanja Radonjić, prihvatio je na drugoj stativi centaršut Srnića sa desne strane, bio je sam na 5-6 metara od gola, snažno je šutirao, ali fantastično brani Čeh.

26' Prečka! Ričmond Boaći je uzdrmao okvir gola Arsenala posle kornera, šutirao je glavom, pogodio je zemlju, lopta odbila ka golu, prevarila Čeha, ali nije ušla u mrežu.

20' Nova kontra srpskog tima, i opet loša završnica tandema Boaći-Srnić.

20' Još jedan brz napad Zvezde po desnoj strani, kombinovali su Boaći i Srnić, ali traljava završnica crveno-belih.

16' Kontranapad Zvezde, Krstičić je odlično istrčao, šutira snažno sa distance, ali lopta odlazi pored stative.

15' Gol šansa za Arsenal, posle gužve u petercu lopta dolazi na drugu stativu do Volkota, ali Borjan brani nogom.

12' Nova dobra akcija crveno-belih, Kanga tražiStojkovića u kaznenom prostoru, ali samo korner.

10' Opasan napad Zvezde preko Srnića i Radonjića, ali krilni napadač ne uspeva da šutira.

8' Prva pretnja po gol Zvezde, pogrešio je Kanga u sredini terena, ali Kokelan ne uspeva da odigra završni pas ka Žiruu.

3' Kanga je dobio nezgodan udarac, ali nastavio je da igra bez problema.

19:00 Počela je utakmica, da li Zvezda može da sruši Arsenal?

18:45 Stadion "Rajko Mitić" je petnaestak minuta pre početka meča skoro potpuno ispunjen, a ispred stadiona se traži karta više.

18:30 Zvezda će na ovom meču biti jača za oporavljenog Gelora Kangu, koji je u startnih 11.

18:15 I Arsenal će imati podršku svojih navijača u Beogradu, stiglo je oko 500 "tobdžija".

18:00 Venger na teren "Rajka Mitića" izvodi dvojicu tinejdžera iz omladinskog tima: 18-godišnji vezista Džo Vilkok i 17-godišnji krilni napadač Ris Nelson.

17:45 Sastavi:

Zvezda: Borjan – Rodić, Savić, Le Talek, Stojković – Donald, Krstičić – Radonjić, Kanga, Srnić – Boaći

Arsenal: Čeh – Holding, Elneni, Debiši – Mejtlend-Najls, Vilkok, Kokelan, Nelson – Vilšer, Volkot, Žiru

17:30 Navijači Zvezde su preplavili Autokomandu, 90 minuta pre početka utakmice.