Petak, 13.10.2017.

23:00

L1: Lion srušio 'Kneževe', PSŽ trlja ruke

Fudbaleri Liona pobedili su Monako rezultatom 3:2 u derbiju kojim je otvoreno deveto kolo francuske Lige 1.

Photo by Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Strelac odlučujućeg pogotka bio je Nabil Fekir u petom minutu nadoknade, donevši veliko slavlje ne samo svojim navijačima, već i pristalicama PSŽ.

On je fantastično izveo slobodan udarac, lukavo šutirao i pogodio donji levi ugao gola koji je branio Danijel Subašić.

Od pet golova, četiri su viđena u prvih 35 minuta – dobili smo goleadu, iako se očekivalo da će biti još pogodaka, mreže su mirovale sve do samog kraja meča.

Lion je poveo već u 11. minutu preko Dijasa koji je na drugoj stativi sačekao centaršut Fekira, ali je Roni Lopes samo nekoliko minuta kasnije izjednačio – Keita ga je odlično proigrao, on pobegao odbrani i rutinski pogodio bliži ugao za 1:1.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima – Fekir je iskoristio smušenost odbrane gostiju i vratio vođstvo Lionu, da bi Kejta fantastičnim udarcem sa 17-18 metara zakucao loptu pod prečku i, činilo se, postavio konačan rezultat.

Ipak, pred sam kraj

Ovaj rezultat u derbiju najviše na ruku ide Pari Sen Žermenu, koji će na gostovanju Dižonu imati priliku da dodatno pobegne ‘Kneževima’.

Monako je ostao drugi na tabeli sa 19 bodova, tri manje od ’Svetaca’, dok je Lion na poziciji ispod sa tri boda manje.