Petak, 13.10.2017.

22:24

BL: Keln u haosu, sedmi poraz u osmom kolu

Fudbaleri Kelna, protivnici Crvene zvezde u grupi Lige Evrope, još ne znaju za trijumf u Bundesligi, a u osmom kolu zabeležili su sedmi poraz.

Photo by Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Keln je nakon prvog boda u prošlom kolu tražio i prvi trijumf nakon reprezentativne pauze, ali je poražen na gostovanju Štutgartu rezultatom – 2:1.

Strelac pobedonosnog gola bio je Akolo u četvrtom minutu nadoknade vremena, iako se činilo da će gosti stići do drugog boda u nacionalnom prvenstvu.

Vođstvo Štutgartu doneo je Donis u 38. minutu, kada je na asistenciju Terodea pobegao odbrani rivala, izdržao na leđima nalete čuvara i uz malo sreće zatresao mrežu gostiju.

Prethodno su oba tima imala po nekoliko dobrih prilika za gol – kod Štutgarta su neprecizni bili Donis, Brekalo i Askasibar, dok su na drugoj strani promašivali Osako Bitenkur i Zoler.

Mogle su 'Švabe' da reše pitanje pobednika sredinom nastavka, opet nisu uspeli, pa je kazna stigla u 77. minutu. Hajnc je prihvatio loptu od Zolera, namestio se i sa dvadesetak metara, divnim udarcem levom nogom, pogodio suprotni gornji ugao.

Ipak, kada je Keln mislio da polako izlazi iz krize, Akolo je realizovao jednu u nizu velikih prilika i rastužio gostujuće navijače.

Posle ovog trijumfa izabranici Hanesa Volfa popeli su se na desetu poziciju sa 10 osvojenih bodova, dok su 'Jarčevi' ostali zakucani na dnu sa samo jednim i gol razlikom 3:16.

Povremeni srpski reprezentativac Miloš Jojić igrao je do 65. minuta, kada ga je zamenio Seru Žirasi.