Subota, 07.10.2017.

22:39

Holandiji potrebno čudo, važna pobeda Francuske

Fudbalska reprezentacija Holandije i dalje imaju teoretske šanse da se plasira na SP pošto je savladala Belorusiju sa 3:1 u devetom kolu kvalifikacija.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

Izabranici Dika Advokata ovim trijumfom imaju tri boda manje od drugoplasirane Švedske sa kojom igraju poslednjem u utorak. U tom meču biće im potrebna pobeda od 7:0.

"Lale" su nekako uspele da dođu do pobede, pošto je u 84. minutu Arjen Roben iz penala za 2:1, a potom i Depaj u 90+3.

Došli su gosti do vođstva u 24. minutu kada je na asistenciju Arjena Robena Proper savladao Černika. Do poluvremena nije bilo promene na semaforu, ali je onda Belorusija zaigrala bolje.

Fudbalerima Holandije je opala koncentracija u 55. minutu kada je Belorusija uspela da izjednači. Strelac gola bio je Volođko. Sve je išlo ka novom neuspehu "Lala", međutim u 84. minutu Roben je pogodio sa bele tačke.

Imali su i sreće Holanđani jer su Belorusi u 90. minuut pogodili prečku, a potom i nekoliko dobrih šansi. Ipak, na kraju je Holandija uspela da postigne još jedan gol, strelac u nadoknadi bio je Depaj.

U drugom meču grupe A Francuska je zabeležila važan trijumf na gostovanju u Bugarskoj. Izabranici Didijea Dešama su golom Matuidija u trećem minutu uspeli da dođu do pobede i prvog mesta.

6. Luksemburg 9 1 2 6 7:25 5

Fudbaleri Grčke ostvarili su veoma važan trijumf na gostovanju na Kipru i time praktično obezbedili drugo mesto. Grci sada imaju dva boda više od Bosne i Hercegovine i u poslednjem kolu dočekuju ekipu Gibraltara.

Svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu. Sotirou je doveo Kipar u vođstvo u 18. minutu, međutim usledio je odgovor Grka. Mitroglu i Ciolis su u roku od dva minuta (24,26) postigli dva gola.

Do kraja meča nije bilo pogodaka i Grčka je napravila korak za baražu za Svetsko prvenstvo.

Portugal je na gostovanju Andori zabeležio tešku pobedu. Sve dok u igru nije ušao Kristijano Ronaldo gosti nisu uspeli da postignu pogodak. Trinaest minuta nakon što je ušao u igru Ronaldo je dao gol i tako prelomio meč.

Konačan rezultat postavio je Andre Silva u 86. minutu. U grupi B Švajcarska je savladala Mađarsku sa 5:2. Po dva gola sa domaće igrače postigao je Zuber, dok su po jednom strelci bili Fraj, Lihtšajner i Džaka.