Nedelja, 01.10.2017.

21:27

Valensija u vrhu kao nekad, Viljareal se iskupio

Fudbaleri Valensije i Viljareala zabeležili su pobede kao domaćini u mečevima sedmog kola španske LaLige.

Valensija je nadigrala Atletik Bilbao 3:2 i trećom uzastopnom pobedom se probila na treće mesto na tabeli.

"Slepi miševi" su najavili svojim navijačima konačno povratak u vrh španskog fudbala gde nisu već nekoliko godina.

Opet je strelac za Valensiju bio Simone Zaza, Italijan je doneo vođstvo u 27. minutu, da bi ga već u 34. duplirao Dani Parego iz penala.

Bilbao se vraća u meč pogotkom Arica Adurisa pola sata pre kraja, ali samo sedam minuta kasnije Rodrigo povećava na 3:1. Posle svega deset minuta Raul Garsija smanjuje na 3:2, ali se ispostavilo da je to bio konačan rezultat.

U drugom meču večeri Viljareal je ubedljivo savladao Eibar sa 3:0, uz het-trik Sedrika Bakambua na El Madrigalu. Kongoanac je pogađao u 25, 52. i 76. minutu, kada je bio siguran sa 11 metara.

"Žuta podmornica" se iskupila svojim navijačima za debakl kod Hetafea (4:0) u prošlom kolu te zadržala priključan za timovima koji su na pozicijama koje vode u Evropu sledeće sezone.