Nedelja, 01.10.2017.

18:45

Zvižduci Humske za Partizan, džaba kiks Zvezde

Fudbaleri Partizana i Čukaričkog remizirali su bez golova u Humskoj, u derbiju 12. kola Superlige Srbije.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Crno-beli su tako propustili da iskoriste neočekivan poraz Crvene zvezde u Kruševcu, pa su smanjili zaostatak za najvećim rivalom za samo jedan bod, te su sada na minus četiri.

Očigledno demoralisani porazom od kijevskog Dinama pre nekoliko dana u Ligi Evrope, nakon vođstva od 2:0 na poluvremenu, igrači srpskog šampiona su odigrali očajan meč u domaćem prvenstvu.

Tim Miroslava Đukića je imao samo jednu konkretnu gol šansu, tri minuta pre kraja Sejduba Suma je šutirao direktno u golmana Čukaričkog Aleksandra Kirovskog.

S druge strane, gosti su bili vrlo blizu gola u prvom poluvremenu, nekoliko sjajnih šansi propustio je Ognjen Mudrinski, koji je pogodio i prečku.

Ovaj igrač je obeležio i završnicu susreta jer je zbog povrede skočnog zgloba morao da napusti teren desetak minuta pre kraja. Mudrinski se povredio nakon starta Evertona Luiza, koji je razbesneo trenera gostiju Nenada Lalatovića.

"Slomio mu je nogu!", urlao je Lalatović pored aut linije, "Bili smo bolji svih 90 minuta, zaslužili smo sva tri boda. Everton mora da pripazi na svoje ponašanje, start sa leđa je sramota. To je znak da mu nedostaje sportska disciplina. Slomio je nogu momku startom s leđa".

Partizan je sada na deobi treće pozicije sa Voždovcem sa po 24 boda, jednim manje od Vojvodine koja ima meč više, a četiri iza lidera Zvezde.

Čukarički je sedmi sa 20 bodova, tim sa Banovog brda je u Humskoj okončao niz od dve pobede.

Tok meča:

91' Sudija je nadoknadio meč još pet minuta.

90' Agresivnija igra Partizana u poslednjih desetak minuta utakmice, gosti uspevaju da se odbrane.

87' Sjajna šansa za Sumu posle centaršuta Miletića, ali Kirovski spasava gol gostiju.

84' Tri uzastopna faula igrača Čukaričkog nad Sumom.

81' Đukić umesto Marjanovića uvodi "džokera" Sašu Ilića. U međuvremenu Lalatović je besan zbog povrede svog igrača: "Nogu mu je slomio!"

79' Povreda Mudrinskog posle starta Evertona sa leđa, za koji je Brazilac dobio žuti karton. Napadaču Čukaričkog je stradao skočni zglob.

71' Prva fudbalska situacija u drugom poluvremenu, Tavama je "vukao" loptu nekoliko metara, a onda se okušao sa ivice kaznenog prostora, međutim, lopta je završila iza gola.

55' Deset minuta bez ijedne konkretne fudbalska akcije u nastavku "derbija" u Humskoj.

46' Đukić je napravio prvu izmenu već na poluvremenu, i to u napadu, umesto Ožegovića ušao je Solomon.

45' Suma se okušao iz slobodnog udarca, preko gola.

44' Novi opasan centaršut Ovusua, Kajević je bio sam na "penalu", ali ne uspeva da pogodi loptu.

43' Centaršut Antonova, Ožegović šutira glavom, opet pored gola.

38' Konačno reakcija crno-belih, Đuričković sa 25 metara loptu šalje pored gola.

36' Čukarički izuzetno opasan u ovom periodu meča, Partizan nije zapretio gostima punih 15 minuta.

31' Nova šansa za Mudrinskog, opet je dobio sjajan centaršut od Ovusua, ovaj put je šutirao glavom, opet za malo preko gola.

29' Prečka! Mudrinski je zatresao okvir gola Partizana posle centaršuta Ovusua, Stojković je samo pogledom ispratio loptu, domaćio je imao mnogo sreće.

25' Još dve kontre gostiju, prvu zaustavlja Stojković, druga je završila pored gola.

23' Drinčić pokušava da iznenadi Stojkovića sa 25 metara, ali loptu šalje preko gola.

21' Opet Đuričković kreira šansu za crno-bele, opet loptu probacuje iza leđa odbrane rivala, Antonov šutira iz prve, ali brani Kirovski.

16' Dobra šansa za Partizan, Đuričković je poslao centaršut iz sredine preko odbrane Čukaričkog, Miletić se ubacio iz drugog plana na drugu stativu, šutira glavom, ali pored gola.

11' Kontranapad Čukaričkog, Mićin se stuštio ka golu Partizana, ali Ostojić sjajnim klizećim izbacuje loptu čim je rival ušao u kazneni prostor.

7' Okušali su se i domaći, Ožegović šutira sa 18 metara, lopta odlazi za malo iznad prečke.

5' Prvi prete gosti, ali je Stojković na vreme istrčao i loptu izbacio u korner.