Ponedeljak, 25.09.2017.

22:59

Treća pobeda 'Tobdžija', Lakazet srušio VBA

Fudbaleri Arsenala savladali su Vest Bromič Albion rezultatom 2:0, u poslednjem meču šestog kola Premijer lige.

Getty Images

’Tobdžije’ su do treće pobede na prvenstrvu došli golovima Aleksandra Lakazeta u 20. i 67. minutu.

Londonski tim je od samog starta imao inicijativu, a do prednosti je stigao u 20. minutu.

Aleksis Sančes dobro je izveo slobodan udarac sa oko 20 metara, ali je golman VBA Ben Foster krajnjim naporom, vrhovima prstiju, loptu prosledio do prečke, a potom je na nju natrčao francuski napadač, te glavom loptu prosledio u mrežu.

Iako su domaćini posle prvih 45 minuta imali prednost od jednog gola, gosti su bili opasni i propustili nekoliko odličnih prilika za izjedančenja.

Najbolju priliku imali su u 38. minutu, kada je Krihovjak snažno šutirao po sredini gol, ali Monreal izbija loptu i spasava svoj tim.

U samom finišu kapiten Albiona Garet Bari je još jednom zapretio golu Petra Čeha, ali nije došlo do promene rezultata.

Arsenal je u drugom delu odigrao mnogo bolje i u 67. minutu povećao prednost, a drugi gol na meču bivši igrač Liona postigao je iz penala.

Alana Niom je pokušao da dođe do lopte, ali je oborio domaćeg igrača i sudija je pokazao na „belu tačku“.

Do samog kraja meča, puleni Arsena Vengera imali su još nekoliko prilika, ali je na kraju meč završen rezultatom 2:0.

’Tobdžije’ su posle šest odigranih kola na sedmoj poziciji sa deset bodova, dok je VBA dvanaesti sa dva boda manje od današnjeg rivala.

1. Mančester Siti 6 5 1 0 21:2 16
2. Mančester Junajted 6 5 1 0 17:2 16
3. Čelsi 6 4 1 1 12:5 13
4. Totenhem 6 3 2 1 10:5 11
5. Liverpul 6 3 2 1 12:11 11
6. Votford 6 3 2 1 9:10 11
7. Arsenal 6 3 1 2 9:8 10
8. Hadersfild 6 2 3 1 5:3 9