Nedelja, 24.09.2017.

18:30

Partizan ispustio 2:0, pa tinejdžer doneo pobedu

Fudbaleri Partizana savladali su Rad sa 4:2 (2:0) u malom beogradskom derbiju na Banjici, u 11. kolu Superlige Srbije.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Ekipa Miroslava Đukića, koji je "promešao" karte i odmorio "pola" tima uoči Dinamo iz Kijeva, je odigrala dva različita poluvremena, ispustila dva gola prednosti iz prvog dela, ali je slavila zahvaljujući sjajnoj završnici

Posle prvih 45 minuta izgledalo je da će Partizan lako osvojiti tri boda na Banjici. Crno-beli su sve vreme diktirali ritam i poveli u 15. minutu preko Ognjena Ožegovića, koga je sjajno proigrao Petar Đuričković.

Tim Miroslava Đukića je kontrolisao utakmicu i čekao šansu da duplira prednost, a ona je stigla u 28. minutu kada posle kornera Đuričkovića greši golman Rada Zogović, a to koristi Mitrović i postiže prvenac u crno-belom dresu.

Partizan rutinski privodi kraju prvo poluvreme, koje je donelo dvostruku agoniju treneru domaćina Gordanu Petriću, jer je morao da iskoristi sve tri izmene zbog povreda.

Međutim, sve se preokreće posle odmora, Rad kreće agresivno i za samo osam minuta stiže do poravnanja. Prvo je Zonjić iskoristio jedan odbitak u kaznenom i smanjio na 1:2 u 48. minuta, da bi samo pet kasnije Vujačić izjednačio posle prodora Denića po levoj strani.

Usledio je pritisak Partizana, tokom koga je Rad vrebao šansu iz kontranapada, a sjajnu za neočekivani preokret propustio je sredinom poluvremena Lutovac, koji šutira preko gola sa 12-13 metara.

Mučio se šampion da vrati vođstvo, ali se pritisak isplatio 12 minuta pre kraja, Tavamba je nadigrao odbranu Rada i proigrao mladog Đorđa Jovanovića koji donosi Partizanu 3:2.

Nekoliko minuta pre kraja Tavamba kruniše odličnu igru golom, sve je uradio sam na levoj strani i dijagonalom stavio tačku na meč, za pobedu Partizana od 4:2.

Partizan iz deset utakmica ima 23 boda, pet manje od lidera Crvene zvezde, čiji je sada prvi pratilac nakon što su crveno-beli u derbiju kola nadigrali Vojvodinu 2:0.

Crno-beli u četvrtak dočekuju Dinamo Kijev u drugom kolu Lige Evrope, a Đukić uoči tog meča ima još jedan problem, jer se na zagrevanju pred Rad povredio golman Vladimir Stojković.

U sledećem kolu Partizan igra još jedan lokalni derbi, dočekuje Čukarički, dok će Rad seriju od sedam poraza pokušati da prekine u Ivanjici protiv Javora.

Tok meča:

90' Kraj utakmice! Partizan je opet primio gol, tačnije dva, ali uoči nastupa u Ligi Evrope crno-bele može da raduje efikasan napad.

88' GOOOOOL! Partizan "overava" pobedu. Leandre Tavamba je uradio sve sam posle dodavanja Antonova na levoj strani, ušao je u kazneni prostor i snažnim udarcem poslao dijagonalu u mrežu Rada – 2:4.

85' Snažan šut Antonova sa 18 metara, ali Zogović paradom spasava svoj gol i izbacuje loptu u korner.

82' Serija žutih kartona, u Radu je kažnjen Vujačić, a u Partizanu Jovanović (skidanje dresa) i P. Miletić.

79' GOOOOOL! Partizan posle dosta muke opet vodi na Banjici! Tinejdžer Đorđe Jovanović spasava crno-bele, a pola posla za njegov gol udario je Tavamba – 2:3.

78' Jovanović ulazi u kazneni prostor Rada po desnoj strani, pada pored Šipčića, ali Mažić ne svira ni penal ni simuliranje.

71' Odbrana Rada sprečava Antonova da ugrozi Zogovića, potom Đuričkovićev volej odlazi preko gola.

67' Ožegović je pao u kaznenom prostoru posle duela u skoku, ali Mažić nije svirao penal.

66' Sjajna šansa za Lutovca da donese spektakularan preokret, oslobio je sebi prostor za šut u kaznenom, ali lopta odlazi preko gola.

64' Đukić pravi prvu izmenu, umesto Pantića ulazi Suma.

61' Brza kontra Partizana, Tavamba prolazi dvojicu rivala, pokušava da lobuje Zogovića, ali lopta odlazi preko gola.

58' Đuričković šutira sa 18 metara, ali pogađa Rendulića u glavu.

54' GOOOOOL! Rad je izjednačio rezultat! "Građevinari" za osam minuta koriste jedine dve šanse na meču i poravnavaju. Denić je prevario Antonova na levoj strani kaznenog, ubacio loptu u sredinu, gde je rezervista Vule Vujačić pobegao Mitroviću i matirao nemoćnog Jovičića 2:2.

50' Malo je nedostajalo da se Partizan vrati na +2. Opet su crno-beli imali šansu posle kornera Đuričkovića sa desne strane. Ubacio je loptu na prvu stativu, Marjanović ju je samo okrznuo glavom, ali odlazi za malo pored stative.

48' GOOOOOL! Rad smanjuje na 1:2! Iz prve šanse "građevinara" na meču Igor Zonjić je zatresao mrežu Partizana. On je pokupio odbitak posle intervencije Jovičića nakon šuta Mladenovića sa distance – 1:2.

46' Očekivano Stojanović je završio meč, menja ga Vule Vujačić.

45' Nova povreda "građevinara", Petrić će verovatno morati da izvede i Stojanovića na poluvremenu.

37' Đuričković opet pokušava sa distance, Zogović vrhovima prstiju loptu izbacuje u korner.

34' Kontranapad crno-belih, Ožegović prebacuje loptu na desnu nogu i šutira iz trka sa 18 metara, ali pored gola.

28' GOOOOOL! Partizan je duplirao prednost! Posle kornera Đuričkovića sa desne strane, Zogović je "zaplivao" u prazno, a
Milan Mitrović postigao svoj prvi gol u crno-belom dresu 0:2.

26' Kontranapad Partizana, Pantić "gura" loptu na stranu do Antonova, Tavamba se "otvara" u petercu, ali je dobio loš pas.

24' Druga prinudna izmena u Radu, povredio se i Vicu, menja ga Šipčić.

20' Mitrović natrčava na odbijenu loptu posle kornera, šutira iz prve, ali lopta odlazi preko gola domaćina.

19' Maler za Rad, povredio se Piščević, Gordan Petrić mora da menja, ulazi Mladenović.

15' GOOOOOL! Partizan vodi na Banjici! Ognjen Ožegović je rutinski savladao Zogovića sa 7-8 metara nakon fantastičnog proigravanja Đuričkovića preko štopera 0:1.

12' Preti i domaćin, ali Stojanovićev udarac sa oko 18 metara odlazi iznad gola.

9' Prvi šut ka golu, Đuričković pokušava sa više od 20 metara, Zogović izbacuje u korner.

5' Pritisak Partizana od prvog minuta, Rad pokušava oštrijom igrom da odbije sve nalete, a svoju šansu čeka iz kontranapada.