Nedelja, 24.09.2017.

16:32

Zvezda golovima Donalda i Kange slavila u derbiju

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u derbiju 11. Kola Superlige Srbije ekipu Vojvodine rezultatom 2:0.

Foto/Starsport

Strelci za crveno-bele bili su Mičel Donald u 29. minutu i Gelor Kanga u 63.

Izabranici Vladana Milojevića ostvarili su devetu pobedu I zadržali su vodeće mesto na tabeli sa 28 bodova, dok je Vojvodina treća na tabeli sa šest bodova manje od protivnika.

Crveno-beli su bolje započeli meč i od starta utakmice pretili, ali su samo jednu šansu uspeli da iskoriste.

Zvezda je od 20. minuta stvarala ozbiljne prilike. Nekoliko puta su gol Emila Rockova napadali Boaći, Kanga, Srnić, da bi Nemanja Radonjić propustio največu priliku u 26. minutu, kada sa manje od pet metara nije uspeo da sprovede loptu u gol.

Zvezda je bolju igru u prvom poluvremenu materijalizovala u 29. minutu kada je Donald iskoristio dobru loptu Boaćija i lepo pogodio gol Rockova sa 14-15 metara.

U nastavku prvog dela, Zvezda je napadala, ali nije uspela da duplira prednost. Gosti su najbolju I jedinu gol šansu imali u 40. Minute. Vukasović je dobro prošao po levoj strani i uočio usamljenog Kojaševića u sredini, ali je njegov šut bio nekontrolisan, pa je lopta otišla visoko preko gola.

Vojvodina je zaigrala bolje tek u finišu prvog poluvremena, imala je dve šanse, ali nije uspela da ih realizuje.

Crveno-beli su kontrolu nad utakmicom uspostavili ponovo sredinom drugog poluvremena, a pitanje pobednika su rešili u 63. minutu golom Kange sa oko 20 metara.

Zvezda u četvrtak gostuje Kelnu u drugom kolu Lige Evropa, a nakon toga i Napretku u domaćem šampionatu. Vojvodina u narednom kolu Super lige dočekuje Mladost.

KRAJ Istekla su dva minuta sudijske nadoknade i Nenad Đokić je svirao kraj na Marakani.

90' Zbog prigovora žuti karton dobija Jovančić.

86' Mesarović je proigrao Parka, ali fudbaler iz Južne Koreje nije lepo šutirao,pa Vojvodina ostaje bez gola.

84' Subotić je pokušao da sa oko 20-ak metara uputi udarac, lopta je prošla pored stative.

81' Stojković je zaradio žuti karton posle duela sa Ivicom Jovanovićem i sa bila dobra prilika za Novosađane.Nikola Antić Jovančić je šutirao iz slobodnjaka, ali je njegov šut zaustavio živi zid.

77' Strelac drugog gola Gelor Kanga je napustio teren, na terenu je Aleksandar Pešić.

75' Snažan udarac Mičela Donalda, lopta je prošla tik uz stativu. Ipak, ostaje 2:0.

72' Crveno-beli deluju opasnije, Krstičić je pokušao da se upiše u listu strelaca, ali je njegov šut bio neprecizan.

II poluvreme

63' GOOL - Igrači Vojvodine su ostavili prostora Kangi, koji je posle dodavanja Mičela Donlada, sa oko 25 metara šutirao i bio precizan za povećanje prednosti na Marakani 2:0.

59' Kanga je probao da uposli Boaćija, ali je pogrešio i ostaje 1:0 za crveno-bele.

55' Još jedna šansa za domaći sastav. Stojković je sjajno proigrao Kangu po desnom krilu, Gabonac je ubacio loptu na peterac, ali je Veselinović intervenisao u poslednjem trenutku i izbio loptu u korner.

51' Odličnu šansu imao je Boaći da duplira prednost, a još bolju da asistira. Prošap je po desnom krilu, a na petrercu su bili sami Kanga i Radonjić.kanga je bio sebičan,

48' Na drugo strani, Radonjić je zapretio Rockovu, ali je njegov centaršu završio pravo u ruke golmana 'Lala'.

46' Nastavljeno je drugo poluvreme, a Vojvođani su nastavili gde su i stali u prvom i zapretili preko Subotića.

I poluvreme

45+1 KRAJ završeno je prvo poluvreme na stadionu "Rajko Mitić".

43' Još jedan napada za 'Lale'. Probao je Jovančić udarcem sa 17 metara, a lota je umesto u gol završila preko prečke.

40' Odličnu priliku za goste i najveću do sada imali su Novosađani preko Kojaševića. Odbrana Zvezda je pustila Marka Gojaševića da lako šutirao i ugrozi gol Nemanje Supića.

31' Domaćini su nastavili da prete - sada je Krstičić pokušao, ali njihov udarac brani Rockov.

29' GOOL Crveno-beli su prekinuli kontru Vojvodine, Boaći je prihvatio dugu loptu u prostoru i lepo uposlio Mičela Donalda, koji je sa 15 metara uspeo da prevari Rockova za 1:0!

28' Stativa za crveno-bele. Kanga je šutirao, ali je Rockov ponovo odbranio i prosledio loptu do okvitra gola.

26' Nemanju Radonjića je sjajno uposlio Filip Stojković, ali mladi napadač nije iskoristio odličnu priliku da sa manje od pet metara sprovede loptu u gol.

24' Prva izmena u ekipi Zvezde - izašao je Milan Rodić koji se povredio, a na terenu je Marko Gobeljić.

22' Izabranici Vladana Milojevića su u nastavku preuzeli inicijativu, pretili su preko Boaćija, Kange i Srnića, ali je golman gostujuće ekipe uspešno odbijao napade protivnika.

13' Sjajni Emil Rockov spasao je svoj tim, i to dva puta. Prvo je Zvezda zapretila preko Boaćija, koji je šutirao s desne strane, a onda je Rockov odbranio šut Rodiča iz odbitka.

12' Novosađani su zapretili preko Kojaševića, koji je izveo slobodan udarac, ali je Milan Rodić spasio domaćine.

8' Ponovo je Radonjić iskoristio svoju brzinu i prešao odbranu gostiju, ali nije dobro centrirao pa ni ova akcija nije bila uspešna.

6' Bez velikih uzbuđenja na startu meča, očekivano je lopta više u posedu crveno-belih.

3' Prvu priliku na meču imao je Nemanja Radonjić, ali je na mestu bio Jovančić.