Subota, 23.09.2017.

22:42

Dibala i Pjanić razbili Mihajlovićev Torino

Fudbaleri Juventusa ubedljivo su savladali gradskog rivala Torino 4:0, u derbiju šestog kola Serije A.

"Stara dama" je do šeste uzastopne pobede stigla pogocima dvostrukogstrelca Paula Dibale, te Miralema Pjanića i Aleksa Sandra.

Sjajni Pjanić je osim pogotka imao i dve asistencije, pa se ispostavilo da je plejmejker Torina Adem Ljajić u najavi derbija bio u pravu kada je bosanskohercegovačkog reprezentativca označio kao ključnog igrača crno-belih.

Ljajić je odigrao ceo meč u timu Siniše Mihajlovića, dobio je žuti karton u 39. minutu zbog nesportskog ponašanja.

Njegov saigrač Danijele Bazeli je olakšao posao Juventusu isključenjem već u 24. minutu, dobivši dva žuta kartona u roku od svega 14 minuta igre.

Juventus deli prvu poziciju sa Napolijem koji takođe ima maksimalan učinak, uz nešto bolju gol razliku. Torino je doživeo prvi poraz u sezoni, šest je sa sedam bodova iza lidera.

U sledećem kolu Juve gostuje Atalanti u Bergamu, dok Torino dočekuje jednog od "davljenika" Veronu.