Subota, 23.09.2017.

20:50

Dortmund "pregazio" Menhengladbah 6:1!

Fudbaleri Borusije Dortmund deklasirali su imenjaka iz Menhengladbaha sa čak 6:1, u šestom kolu Bundeslige.

Dortmund

"Milioneri" su "Koltove" razbili sa tri gola u roku od 17 minuta krajem prvog poluvremena.

Dvostruki strelac bio je Maksimilijan Filip, koji je potom upisao i asistenciju, za prvi od tri pogotka Pjer-Emerika Obamejanga.

Gabonac je het-trik postigao u roku od 20-ak minuta, nakon čega je Lars Štindl smanjio na 5:1, što je prvi gol koji su primili žuto-crni u prvenstvu, da bi konačan rezultat postavio Julijan Vajgl 11 minuta pre kraja.

Dortmundska Borusija je realizovala šest od ukupno devet šuteva u okvir gola imenjaka iz Gladbaha, za petu pobedu u prvenstvu i ostanak na prvom mestu sa 16 bodova, dva ispred Hofenhajma, tri u odnosu na najvećeg rivala Bajern.

S druge strane, Gladbah ima skor 2-2-2 i na deobi je osme i devete pozicije sa Hertom sa po osam bodova.

U slećedem kolu "Milioneri" gostuju ćetvrtoplasiranom Augzburgu, dok "Koltovi" čekaju Hanover.