Nedelja, 27.08.2017.

16:25

Krkić na klupi Stouka, Čelsi bolji od Evertona

Ekipa Čelsija pobedila je Everton sa 2:0 u trećem kolu Premijer lige, dok se potencijalno pojačanje Partizana Bojan Krkić našao na klupi Stouka u remiju sa VBA.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

Izabranici Antonija Kontea slomili su otpor protivnika u prvom poluvremenu kada su postigli oba pogotka.

Prvo je u 27. minutu Sesk Fabregas, na asistenciju Alvara Morate doveo "Plavce" u vođstvo, a onda je i napadač došao do gola.

Aspilikueta je centrirao, a skupo pojačanje iz Real Madrida, Alvaro Morata, glavom savladao Džordana Pikforda. Ispostaviće se da je ovo bila i poslednja promena na semaforu, pa je tako Čelsi došao do druge pobede u šampionatu.

U drugoj utakmici nedeljnog programa, ekipe Vest Bromič Albiona i Stouk Sitija remizirali su 1:1. Posle prvih 45 minuta igre nije bilo golova, a onda je u nastavka usledio rasplet.

Vest Brom je došao do gola prednosti u 61. minutu, kada je na asistenciju Nijoma, Džej Rodriges savladao Butlanda.

Ulazak Krauča u 62. minutu ispostaviće se kao veoma važan, pošto je veteran u redovima Stouka u 77. minutu izjednačio. Potencijalno pojačanje Partizana Bojan Krkić proveo je svih 90 minuta na klupi gostujućih igrača.