Petak, 18.08.2017.

23:26

Leganes bolji od Alavesa, Katai ni na klupi

Ekipa Leganesa pobedila je na svom terenu Alaves sa 1:0 na startu nove sezone španske Primere.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

Prvi meč prvenstva Španije nije doneo mnogo uzbuđenja i svega jedan gol koji je viđen već sredinom prvog dela igre.

Strelac jedinog pogotka bio je Gabrijel u 24. minutu kada je dobro odreagovao posle odbrane golmana Alavesa Fernanda Pačeka na šut iz slobodnog udarca.

Sedam minuta ranije, Alaves je imao idealnu priliku da dodje do vođstva, ali je Manu Garsija jedanaesterac izveo pravo u golmana Ivana Kueljara.

U postavi Alavesa nije bilo reprezentativca Srbije Aleksandra Kataija.

Utakmica između Leganesa i Alavesa počela je minutom ćutanja u čast žrtvama terorističkog napada u Barseloni u kojem je poginulo 14 osoba, a više od 100 povredjeno.