20:01

Utreht nosi minimalnu prednost u Sankt Peterburg

Fudbaleri Utrehta ostvarili su minimalnu prednost protiv Zenita iz Sankt Peterburga u plej-ofu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Photo by Epsilon/Getty Images

Utreht je na svom terenu savladao ruskog giganta rezultatom 1:0, a strelac jedinog gola bio je Zakarija Labjad u 77. minutu.

Marokanac je odlično ispratio kontranapad svoje ekipe i nakon pokušaja Desersa i odbrane golmana Lujeva, odbitak glavom smestio u mrežu.

Iako se očekivalo da će jedan od najbogatijih klubova u Evropi dominirati u ovom dvomeču, na stadionu 'Galgenvard' je viđena potpuno drugačija situacija. Utreht je tokom čitavih 90 minuta bio bolji rival, stvorio veći broj prilika i mogao da slavi ubedljiviji trijumf.

Sirijel Desers se u nekoliko navrata nije najbolje snašao, da bi i Lunev u prvom poluvremenu morao da spasava Zenit.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta u poraženom timu.

Ostali prvi mečevi plej-ofa za plasman u Ligu Evrope na programu su u četvrtak, dok je revanš u Sankt Peterburgu zakazan za sledeću nedelju.