Subota, 12.08.2017.

16:53

Šok na 'Bridžu', Runi doneo tri boda Evertonu

Aktuelni šampion Premijer lige, Čelsi, nije na uspešan način startovao, pošto je u prvom kolu Premijer lige poražen od Barnlija sa 3:2.

Izvor: PT

Autor: PT

YTSS

Ekipa Antionija Kontea je već posle 15 minuta igre ostala sa igračem manje, što se ispostavilo kao ključni momenat za neočekivani start 'Plavaca'.

Kapiten Gari Kejhil napravio je oštar start nad Defurom zbog čega je kažnjen s crvenim kartonom.

Odmah je usledila kazna i Barnli je posle deset minuta sa igračem više na terenu poveo sa na 'Stamford Bridžu', strelac Vouks. Do kraja poluvremena Vard je u 39. minutu povećao na 2:0, dok je Vouks u 43. postigao svoj drugi gol na meču.

Ovo je bio pravi šok za navijače koji su zvižducima ispratili svoje igrače na poluvremenu.

Međutim, u nastavku meča, "Plavci" su ostavili srce na terenu i uspeli da smanje preko Morate u 69. minutu. Čelsi je nastavio sa velikim pritiskom, ali je u 81. minutu Fabregas isključen.

Ovde se činilo da je kraj, ali Čelsi je uspeo da postigne još jedan gol, strelac u 88. minutu bio je David Luis. Do kraja meča Barnli je odoleo, pa je ekipa Antonija Kontea poražena u prvom kolu Premijer lige.

Od ostalih mečeva, Everton je sa 1:0 pobedio Stouk, a pobedonosni gol postigao je povratnik Vejn Runi u nadoknadi vremena prvog poluvremena.

Pored iznenađenja Barnlija i Hadersfilda je iznenadio pošto je kao gost slavio protiv Kristal Palasa sa ubedljivih 3:0. Novi član Premijer lige od starta utakmice je igrao bolje što se videlo i na semaforu. Za Palas, 46. minuta odigrao je Luka Miliovojević.

Sautempton i Svonsi su odigrali bez golova, a Dušan Tadić je na terenu proveo svih 90. minuta. Trijumf je prvom kolu ostvarila i ekipa Vest Bromič Albiona koja je minimalni rezultatom savladala Bormut.

1. Hadersfild 1 1 0 0 3:0 3
2. Arsenal 1 1 0 0 4:3 3
3. Barnli 1 1 0 0 3:2 3
4. Everton 1 1 0 0 1:0 3
5. VBA 1 1 0 0 1:0 3
6. Liverpul 1 0 1 0 3:3 1
7. Votford 1 0 1 0 3:3 1
8. Sautempton 1 0 1 0 0:0 1