Fudbalski klub Monako pobedio je Tuluz sa 3:2 u prvom kolu francuske Lige 1.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty images

Izabranici Leonarda Žardima, posle preokreta savladali su veoma dobre goste, koji su do 58. minuta vodili sa 2:1.

Ipak, tada je došlo do pada koncentrancije u redovima Tuluza, što su domaći igrači iskoristili i preko Falkaa i Glik došli do tri boda.

Gosti su preko Mahača poveli u šestom minutu, koji je posle asistencije grudima Delora poslao loptu u dalji ugao Subašića.

Brzo je usledio odgovor "Kneževa", koji preko Žemersona dolaze do izjednačenja. Mutinjo je centrirao iz kornera, a štoper odličnim udarcem glavom posla loptu u gol.

Do kraja poluvremena nije bilo pogodaka, pa se na pauzu otišlo sa 1:1.

U nastavku utakmice Delor je u 53. minutu doneo novu prednosti Tuluza, ali je onda Falkao u 58, pa potom Kamel Glik u 70. minutu doneo porekret Monaku.