Subota, 29.07.2017.

19:13

"Petarda" Arsenala protiv Benfike

Fudbaleri Arsenala razbili su portugalsku Benfiku 5:2, u prijateljskom meču na Emirejts kupu u Londonu.

"Tobdžije" su slavile nakon preokreta i serijom od tri gola u drugom poluvremenu.

Benfika je povela preko Servija u 11. minutu, da bi Tio Volkot sa dva pogotka preokrenuo na 2:1 do 32. Ipak, šest minuta pre pauze Salvio poravnava rezultat.

U sedmom minutu nastavka Lopes autogolom vraća Arsenal u prednost, a pobedu overava Olivije Žuri sjajnim golom za 4:2 u 64, te asistencijom za Aleksa Ivobija u 70. za konačan rezultat.

Arsenal je meč počeo u stastavu: Ospina – Kolašinac, Mertesaker, Holding – Mitlend-Nils, Džaka, Kokelan, Nelson – Ivobi, Volkot – Žiru. Kasnije su zaigrali Čejmbers, Elneni, Lakazet, Monreal, Okslejd-Čemberlen, Ezil i Ramzi.

Startnih 11 Benfike činili su: Cezar – Eliseu, Žardel, Luisao, Buta – Buzon, Seferović – Servi, Žonas, Salvio – Pici

U drugom poluvremenu su zaigrali Črijen, Dijas, Grimaldo, Himenes, Lopes i Silva. U timu nije bilo Andrije Živkovića.

U drugom meču turnira Sevilja je savladala Red Bul Pajpcig 1:0, golom Ben Jadera iz penala u 35. minutu.

Sevilja je utakmicu otvorila u postavi: Riko – Eskudero, Lenglet, Kariko, Korčija – Pisaro – Nolito, Borha, Banega, Montoja – Ben Jader.

Trener Beriso je kasnije na teren uveo Gansa, Koreu, Kron-Delija, Merkada, Posa, Sarabiju i Soriju.

Prvih 11 Lajpciga činili su: Gulaši – Bernardo, Upamekano, Orban, Klosterman – Forsberg, Ilsanker, Keita, Sabicer – Avgustin, Poulsen.

U drugom poluvremenu zaigrao je još samo Ludevig. U nedelju igraju Arsenal – Sevilja i Benfika – Lajpcig.