21:58

Vardar šokirao i Kopenhagen, CSKA slavio u Atini

Vardar je posle eliminacije Malmea nastavio svoju rapsodiju u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Getty images

Fudbaleri Vardara pobedili su Kopenhagen u utakmici trećeg kola sa 1:0, dok je u jednom od derbija večeri CSKA bio bolji od grčke ekipe AEK sa 2:0.

Centarfor Vardara Džonatan Baloteli se u 65. minutu najbolje snašao u šesnaestercu prošlogodišnjeg učesnika grupne faze LŠ za veliko slavlje u Skoplju.

Baloteli je odbijenu loptu zakucao u ugao gola Olsena i to je Makedoncima bilo dovoljno za pobedu. Andrija Pavlović nije imao prilika za gol za Dance tokom 73 minuta na terenu.

Ekipi CSKA je bilo potrebno desetak minuta na startu drugog poluvremena da u prvoj utakmici trećeg kola pobedi grčki AEK.

"Armejci" su poveli u nadoknadi prvog poluvremena kada je posle kornera Vasin poslao glavom loptu do Dzagojeva, a ovaj je prosledio u mrežu.

U jedanaestom minutu drugog dela igre Pontus Vernblom je duplirao prednost glavom iz peterca i postavio konačan rezultat meča.

Rumunski FCSB (Steaua) je remizirao sa Viktorijom Plzenj 2:2, iako su gosti iz Češke dva puta vodili. Za konačno poravnanje asistirao je Srbin Marko Momčilović.

Slavija iz Praga je savladala beloruski BATE 1:0 uz crveni karton Jablonskom iz beloruskog tima. Nemanja Milunović nije igrao za BATE zbog povrede.

Jedina utakmica na kojoj nije bilo golova je azerbejdžansko-moldavski okršaj između Karabaga i ŠerifaTiraspolja.