Petak, 14.07.2017.

20:31

Roj Kerol ograničio Seltik na dva gola

Fudbaleri Seltika napravili su veliki korak ka plasmanu u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Škotski velikan savladao je Linfild 2:0, na gostovanju u prestonici Severne Irske, Belfastu.

Ekipa Brendana Rodžersa je meč rešila već u prva 23 minuta, povela je golom Skota Sinklera u 17, a vođstvo je duplirao Tom Rogić šest minuta kasnije.

Gosti iz Glazgova su dominirali tokom celog meča, šutirali su 28 puta ka golu Linfilda, 14 u okvir gola, ali je veteran između stativa severnoirskog šampiona Roj Kerol blistao sa 12 odbrana.

Duel je obeležila napeta atmosfera na tribinama, s obzirom na omraženost protestanata iz Severne Irske koji podržavaju britansku krunu, te Katolicima nastrojenog škotskog kluba.

Sredinom drugog poluvremena napadač Seltika Li Grifits je dobio žuti karton zbog odugovlačenja igre, mada je on u tom trenutku pokušavao da ukaže sudiji Ernandesu iz Španije na staklene flaše kojim je gađan sa tribina dok je pokušavao da izvede korner.

Revanš meč je za pet dana u Škotskoj, a bolji iz ovog dvomeča će u trećoj rundi kvalifikacija igrati sa boljim iz duela između Dandalka iz Irske i Rosenborga iz Norveške.

U prvom meču u Dandalku nije bilo pobednika – 1:1.