Subota, 24.06.2017.

23:05

Azuri sa Furijom, Nemci na Engleze u polufinalu

Mladi fudbaleri Italije prošli su u polufinale Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine pošto su sa 1:0 savladali Nemačku.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty images

Jedini gol na meču postigao je Bernardeski u 30. minutu posle dobrog starta Federika Kijeze i oduzete lopte na polovini Nemaca.

Nemci su u utakmici pripretili prvi već u šestom minutu. Dali su gol posle prekida, ali je on poništen zbog ofsajda.

Italijani su posle postignutog gola, naročito u poslednjih petnaestak minuta imali nekoliko solidnih prilika, a do kraja su uspeli da sačuvaju rezultat i zadrže prvo mesto u grupi.

Pošto je u drugom meču Danska pobedila Češku sa 4:2 u polufinale šampionata je kao najbolja drugoplasirana selekcija prošla i Nemačka.

Nemci i Italijani imaju po šest bodova, a Česi i Danci po tri. Panceri će u polufinalu ići na mladu selekciju "Gordog Albiona", dok će "Azuri" igrati protiv Španaca u utorak 27. juna.