Nedelja, 18.06.2017.

22:41

U-21: Sigurni trijumfi Nemačke i Italije

Mlade reprezentacije Nemačke i Italije ostvarile su pobede na startu takmičenja u grupi C Evropskog prvenstva u Poljskoj.

Photo by Adam Nurkiewicz/Getty Images

Nemačka je sa 2:0 savladala Češku u mestu Tihi, dok je istim rezultatom Italija slavila protiv vršnjaka iz Danske.

Strelci za ‘Pancere’ bili su Maks Mejer u 44. i Serž Gnabri u 50. minutu.

Nemci su mogli i ubedljivije da pobede, ali je golman Češke Lukas Zima u 85. minutu odbranio penal Dejviju Selkeu.

Druga utakmica igrana je u Krakovu, a ‘Azuri’ su dugo lomili otpor Danaca, a do vođstva su stigli u 54. minutu preko Pelegrinija. Trijumf je overio Petanja u finišu susreta.

Inače, tu utakmicu obeležio je skandala navijača koji su golmana Điđija Donarumu zasuli lažnim dolarima, aludirajući da je izdao klub za koji igra – Milan.

U subotu je počelo Evropsko prvenstvo utakmicama grupe A – Srbija je izgubila od Portugala rezultatom 2:0, dok je Španija “petardom” deklasirala Makedoniju.