Ponedeljak, 29.05.2017.

22:32

Volfzburg izborio ostanak u Bundesligi

Ekipa Volfzburga savladala je Braunšvajg sa 1:0, odnosno ukupnim rezultatom 2:0 u baražu za ostanak odnosno ulazak u Bundesligu.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

Posle pobede u prvom meču od 1:0, izabranici Andriesa Jonkera istim rezultatom uspeli su da pobede i na gostovanju, pa su tako izborili ostanak u najjačem nemačkom takmičenju.

Gol odluke postigao je u 49. minutu krilni napadač Vierinja. Do kraja utakmice Braunšvajg nije uspeo ozbiljnije da pripreti golu Koena Kastelsa.

Viđen je i crveni karton pošto je u 82. minutu desni bek domaće ekipe Maksimilijan Sauer zaradio drugi žuti karton.

Iz lige su direktno ispali Ingolštat i Darmštat, dok su se u Bundesligu vratili Štutgart i Hanover.