Nedelja, 21.05.2017.

16:55

Juve nastavio dominaciju – 6. titula u nizu!

Fudbaleri Juventusa osvojili su novu, šestu uzastopnu, a ukupno 33. titulu šampiona Italije.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

"Stara dama" je pobedom nad Krotoneom 3:0 kolo pre kraja zadržala nedostižnih četiri boda prednosti u odnosu na prvog pratioca Romu.

Tim Masimilijana Alegrija je meč rešio već u prvom poluvremenu pogocima Marija Mandžukića i Paola Dibale, za treću "duplu" krunu u nizu jer je nedavno odbranio i Kup Italije.

Juventus će 3. juna imati šansu da zaokruži fantastičnu sezonu jer će igrati sa Real Madridom u finalu Lige šampiona, na čiju titulu čeka od 1996. godine.

Porazom u Torinu Krotone je ostao u zoni ispadanja, ali je i dalje na samo jedan bod iza Empolija koji je takođe poražen u 37. kolu, minimalnim rezultatom od Atalante.

Brige oko opstanka su prošlost za Đenou zahvaljujući pobedi nad Torinom 2:1. Jedini gol za "bikova" postigao je Adem Ljajić minut pre kraja susreta

Tim iz Bergama je golom Gomesa u 13. minutu stavio tačku na sjajnu sezonu u kojoj je izborio direktan plasman u Ligu Evrope uz Lacio.

Kolo pre kraja stavljena je tačka i na borbu za mesto koje vodi u kvalifikacije za LE. Milan je pogocima u poslednjih 20 minuta savladao Bolonju 3:0 i zadržao četiri boda prednosti ispred Fiorentine, pa se "rosoneri" posle dve sezone agonije konačno vraćaju na međunarodnu scenu.

Poslednje kolo ipak neće biti potpuna formalnost, Roma brani bod prednosti ispred Napolija u borbi za drugu poziciju koja vodi direktno u LŠ.

"Vučica" sledećeg vikenda dočekuje Đenou, dok Napoli gostuje Sampdoriji. Borbu za opstanak vodiće Empoli, koji gostuje otpisanom Palermu, i Krotone koji čeka Lacio.

1. Juventus 37 28 4 5 75:26 88
2. Roma 37 27 3 7 87:36 84
3. Napoli 37 25 8 4 90:37 83
4. Lacio 36 21 7 8 72:45 70
5. Atalanta 37 20 9 8 61:41 69
6. Milan 37 18 9 10 56:43 63
7. Fiorentina 37 16 11 10 61:55 59
8. Inter 36 17 5 14 64:46 56