Subota, 20.05.2017.

22:53

L1: Marsej u LE, Kaen opstao remijem u Parizu

Fudbaleri Olimpik Marseja izborili su plasman u Ligu Evrope pobedom nad Bastijom 1:0, u poslednjem kolu francuske Lige 1.

Golom Bafetimbija Gomisa sredinom drugog poluvremena Marseja su ostvarili treću pobedu u poslednja četiri kola i sačuvali peto mesto na tabeli ispred Bordoa.

Žirondinci su Evropu ispustili remijem na gostovanju u Lorijenu 1:1, kojem bod osvojen 20 minuta pre kraja doneo baraž za opstanak.

Lorijenu je sezonu upropastio PSŽ, jer je Kaen u 91. minutu izborio remi na Parku prinčeva vredan direktnog opstanka u eliti. U Ligu 2 su ispali Nansi i Bastija.

Šampion Monako je titulu overio novom pobedom, sa 3:2 u Renu za impresivnu gol razliku 107:31 na kraju sezone. Treće mesto i kvalifikacije za Ligu šampiona izborila je Nica, dok je četvrti Olimpik Lion, a dva tima su remizirala 3:3 u poslednjem kolu.

Gosti su tri puta stizali vođstvo domaćina, za koje je dvostruki strelac bio Aleksandar Lakazet, verovatno u svom oproštajnom meču u dresu Liona.

Konačan rezultat postavio je Sari iz penala u trećem minutu nadoknade vremena.