Subota, 20.05.2017.

20:15

Gol Krstičića nedovoljan za pobedu Alavesa

Ekipa Alavesa odigrala je 1:1 sa Leganesom, dok je Deportivo pred domaćom publikom slavio protiv Las Palmasa 3:0 u poslednjem kolu Primere.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

Baski su bili pred 15. trijumfom u sezoni, odnosno četvrtog uzastopnog, međutim u 89. minutu Timor je doneo bod Leganesu.

Jedini pogodak za Alaves postigao je Nenad Krstičić u 64. minutu. Fedal je centrirao a bivši igrač Sampdorije glavom poslao loptu iza leđa golmana Nerea Šampanja.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Katai odigrao je poslednjih 11 minuta utakmice, pošto je u 79. minutu zamenio Ibaija Gomesa.

Deportivo je ostvario pobedu protiv Las Palmasa, a sve golove domaći igrači postigli su u prvom poluvremenu.

U roku od 30. minuta dvostruki strelac bio je Florin Andone, koji je prvo u 4. a potom i u 28. minutu zatresao mrežu protivničkog golmana.

Do kraja poluvremena viđen je još jedan gol u mreži gostiju, pošto je u 39. minutu Karles Gil na povisio na 3:0. Ispostaviće se da je to bio i konačan rezultat, pošto do kraja utakmice nije bilo više golova.

La Korunja je ovim trijumfom takmičarsku godinu završila na 16. poziciji sa 26 bodova, dok je Las Palmas na 14. mestu sa tri boda više.

1. Real Madrid 37 28 6 3 104:41 90
2. Barselona 37 27 6 4 112:35 87
3. Atlletiko 37 22 9 6 67:26 75
4. Sevilja 37 20 9 8 64:49 69
5. Viljareal 37 18 10 9 53:32 64
6. Atletik Bilbao 37 19 6 12 52:40 63
7. Real Sosijedad 37 19 6 12 57:51 63
8. Espanjol 38 15 11 12 49:50 56