Subota, 20.05.2017.

17:22

Kostić spasao Hamburg u Bundesligi!

Srpski reprezentativac Filip Kostić spasao je Hamburg u Bundesligi golom i asistencijom u poslednjem kolu sezone!

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Kostić je bio strelac za izjednačenje uz 32, da bi tri minuta pre kraja asistirao Đanluki Valdšmitu za preokret protiv Volfsburga na 2:1 i opstanak u eliti.

Hamburg su tri minuta delila od trećeg nastupa u baražu za opstanak u poslednje četiri godine, ali će da se još 180 minuta znoje navijači upravo Vulfsburga koji je ovim porazom pao na 16. mesto.

Dramatično je bilo i u borbi za Evropu, Borusije Dortmund je posle tri preokreta slomila Verder minut pre kraja za 4:3 i "overu" trećeg mesta koje vodi direktno u Ligu šampiona, ispred Hofenhajma koji je remizirao sa Augzburgom 0:0 u ključnom meču.

Keln je savladao Majnc 2:0 i izborio se za direktan plasman u Ligu Evrope, zahvaljujući debaklu Herte protiv Bajerna koji je slavio 6:2 u Berlinu, te porazu Frajburga 4:1 od šampiona Bajerna u Minhenu.

U kvalifikacije za LE će berlinski tim, dok je praznih ruku ostao Frajburg. Iz Bundslige su još ranije ispali Darmštat i Ingolštat.

Volfsburg je poveo u Hamburgu preko Knošea u 23. minutu, ali Kostić poravnava već u 32. posle sjajnog proigravanja Luisa Holtbija u prazan prstor u kaznenom.

Veliki pritisak u nastavku nije doneo mnogo rezultata domaćinu, a onda se dogodio 88. minutu. Kostić jedva stiže loptu kod leve korner zastavice, šalje fanastičan centaršut na drugu stativu gde sjajno skače Valdšmit i glavom preokreće rezultat za erupciju oduševljenja na tribinama.

Još dramatičnije je bilo u Dortmundu gde su viđena čak tri preokreta. Junuzović je šokirao domaćina za vođstvo Verdera već u sedmom minutu, ali Rojs i Obamejang preokreću na 2:1 do poluvremena.

Redali su se promašaji "milionera", za šta je usledila surova kazna u prvoj polovini drugog poluvremena. Praktično ni iz čega Verder za 20 minuta se vraća u prednost pogocima Bartelsa i Kruzea.

Međutim, žestok pritisak u završnici donsi dva penala i spasava treće mesto Borusiji. Rojs je izjednačio u 75, a pobedom treće mesto "overio" Obamejang sa 11 metara, takođe drugim golom na meču.

Surov kraj sezone Herti je priredio Bajer, koji je nadoknadio sve propušteno iz prethodna 33 kola i ponizio Berlince. Dvostruki strelac u pobedi od 6:2 bio je Haverc, dok je Havijer Ernandes Čičarito dao jedan i namestio još jedan pogodak za "farmaceute".

Šampion Bajern je tek u završnici nokautirao Frajburg, Rober i Vidal su doneli 2:0 u 73. minutu, ali samo tri minuta kasnije rezultat smanjuje bivši napadač minhenskog tima Nils Petersen.

Ipak, u nadoknadi vremena Riberi i Kimih postižu još po gol za Bavarce za ubedljivu proslavu pete uzastopne titule šampiona Nemačke.

Odličan meč je odigrao još jedan srpski fudaler, Miloš Jojić je bio asistent drugog gola u važnoj pobedi Kelna nad Majncom za direktan plasman u Ligu Evrope.

Najveće iznenađenje sezone Lajpcig je ispustio 2:0 na gostovanju u Frankfurtu u poslednjih sedam minuta utakmice, dok je Ingolštat propustio šansu da se pobedom oprosti od elite.

Domaćin je promašio penal sa igračem više na 1:1 sa Šalkeom, 25 minuta pre kraja susreta. Remijem se u Cvajtu vratio i Darmštat, uspevši dva puta da stigne vođstvo Borusije u Menhengladbahu za konačnih 2:2.

Razočaravajućih poslednjih 90 minuta odigrao je Hofenhajm, domaćin je dominirao protiv Augzburga, imao 20 šuteva, ali Vagner, Kramarić, Švagler i Bičakčić nisu uspeli da savladaju Lutea.

1 Bajern 34 25 7 2 89:22 82
2. Lajpcig 34 20 7 7 66:39 67
3. Dortmund 34 18 10 6 72:40 64
4. Hofenhajm 34 16 14 4 64:37 62 LŠ kval
5. Keln 34 12 13 9 51:42 49 LE
6. Herta 34 15 4 15 43:47 49 LE kval.
7. Frajburg 34 14 6 14 42:60 48
8. Verder 34 13 6 15 61:64 45