Sreda, 17.05.2017.

20:38

Šabačka Mačva prvi put u Superligi

Fudbaleri Mačve iz Šapca izborili su plasman u Superligu Srbije, dva kola pre kraja Prve lige.

Kub koji će za dve godine proslaviti vek postojanja, je mesto u eliti obezbedio pobedom nad Dinamom sa 4:2 posle preokreta na gostovanju u Vranju.

Domaćin je vodio 2:1 na poluvremenu, ali Šapčani sa tri gola u drugih 45 minuta stižu do istorijskog uspeha dve godine pre velikog jubileja.

U poslednja dva kola borbu za preostalo mesto koje vodi u SL vodiće Zemun i Sloboda. Beogradski tim ima četiri boda više od rivala iz Užica.

Zemunci su u sredu savladali Budućnost u Dobanovcima 3:0 i stigli nadomak povratka u elitu, zahvaljujući porazu Slobode u Jagodini istim rezultatom.

U 29. kolu Zemun dočekuje upravo Jagodinu, dok Sloboda čeka Dinamo, a u poslednjem Zemun ide u Vranje, a Sloboda na Bežaniju.

Iz Superlige je kolo pre kraja sezone ispao Novi Pazar, dok će u poslednjem kolu borbu za opstanak voditi Borac i Metalac, koji ima tri boda manje, ali prednost u slučaju poravnanja na tabeli.