Ponedeljak, 15.05.2017.

22:55

Čelsi goleadom proslavio titulu na Stamford bridžu

Čelsi je pred domaćom publikom savladao sa 4:3 Votford u zaostalom 28. kolu Premijer lige.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

Izabranici Antoniaj Kontea ovo je bila idelna prilika da proslave titulu pred svojim pristalicama, pošto su u prošlom kolu na gostovanju Vest Bromiču osigurali trofej Premijer lige.

“Plavci“ su u 22. minutu stigli do vođstva kada je Džon Teri iskoristio gužvu u šesnaestercu protivnika i poslao loptu u mrežu. Međutim, goste to nije omelo, pošto su samo dva minuta kasnije preko Etjena Kapua došli do izjednačenja.

Uzbuđenjima u prvom poluvremenu tu nije bio kraj, pošto je Čelsi uspeo da u 36. minutu preko Cesara Aspilikuete ponovo stigne do prednosti, 2:1.

Da sve bude bolje za šampiona Engleske, Miču Batšuaji je na startu drugog poluvremena povisio na 3:1. Ake je nesebično u šesnaestercu dodao Belgijancu, kome nije bilo teško da postigne treći gol “Plavaca“ na meču.

Ipak, kao i u prvom poluvremenu 15. ekipa Premijer lige je posle samo dva minuta odgovorila. Daril Janmat je sjajno prošao po levoj strani, potom ušao u 16 metara i u dalji ugao savladao Asmira Begovića.

Gosti su uspeli da stignu do izjednačenja u 74. minutu kada je strelac bio Stefano Okaka.

Činilo se da će se ovim rezultatom završiti utakmica, ali je u 88. minutu, na asistenciju Vilijana, Sesk Fabregas doneo veliko slavlje svojim navijačima.

Čelsi je ovako ostvario 29. trijumf ove sezone, dok je Votford pretrpeo 19 poraz.

1.Čelsi 37 29 3 5 80:33 90
2.Totenhem 35 23 8 4 71:23 77
3.Mančester Siti 36 21 9 6 72:38 72
4.Liverpul 36 20 10 6 71:42 70

5.Arsenal 36 21 6 9 72:43 69
6.Mančester Junajted 35 17 14 4 51:27 65
7.Everton 37 17 10 10 61:41 61
8.VBA 36 12 9 15 41:46 45